Strani nogometkonferencijska liga

Rimski Lazio je postao prvi talijanski klub koji je ove sezone ispao iz Europe, eliminiran je i španjolski Villareal

16. ožujka 2023. - 23:21

Nakon Genta, Fiorentine i Lecha Poznanja, plasman u četvrtfinale Konferencijske lige izborili su i AZ Alkmaar, Basel, West Ham, Nica i Anderlecht.

AZ je u obje utakmice sa 2-1 porazio rimski Lazio koji je postao prvi talijanski klub koji je ove sezone ispao iz Europe. Inter, Milan i Napoli su izborili četvrtfinale Lige prvaka, Roma i Juventus su ušli u četvrtfinale Europske lige, a Fiorentina u četvrtfinale Konferencijske lige. Jedini je ispao Lazio.

Lazio je, baš kao i u prvom susretu, poveo, za 1-0 je zabio Felipe Anderson u 21. minuti, no AZ je u nastavku susreta okrenuo rezultat golovima Jespera Karlsson (28) i Vangelisa Pavlidisa (62). Domaći igrači su još tri puta gađali okvir gola Tijjani Reijnders u 56. i 74. minuti, a Jens Odgaard u 64. minuti. Toma Bašić je za goste igrao...

01. svibanj 2024 23:53