Strani nogometnovo iznenađenje

Nastavio se pomor favorita u Španjolskom kupu: Bilbao izbacio Barcelonu pogotkom Williamsa u sudačkoj nadoknadi

6. veljače 2020. - 23:05

Nogometaši Athletica iz Bilbaoa posljednji su polufinalisti ovosezonskog izdanja Španjolskog kupa, oni su u četvrtfinalu na svom San Mamesu svladali Barcelonu sa 1-0 (0-0).

Pogodak za veliku pobjedu postigao je Inaki Williams u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu do 69. minute.

Bio je to susret dva najtrofejnija kluba u Kupu kralja, Barcelona je ovo natjecanje osvajala rekordnih 30 puta, dok je Athletic 23 puta slavio, no posljednji put još 1984. godine. U 21. stoljeću Athletic je tri puta stizao do finala, 2009., 2012. i 2015., ali je svaki put gubio upravo od Barcelone.

Ranije u četvrtak još je jedan baskijski klub izborio polufinale izbacivši drugog velikana, Real Sociedad iz San Sebastiana je sa 4-3 (1-0) kao gost ...

09. svibanj 2024 00:42