Strani nogometKup kralja

Mučenje Reala kod četvrtoligaša Cacerena, Levante slavio u sudačkoj nadoknadi, a Espanyol nakon produžetaka

3. siječnja 2023. - 23:31

Nogometaši madridskog Reala uspjeli su, uz dosta veliku muku, proći u osminu finala španjolskog Kupa kralja nakon pobjede 1-0 kod četvrtoligaša Cacerena.

U prilično jakom sastavu Real je odigrao ovaj dvoboj. Od najjačih karika nedostajali su Modrić, Benzema, Kroos, Courtois i Vinicius Junior, a domaćin je odolijevao aktualnom pobjedniku Lige prvaka sve do 69. minute. Tada je pogodak odluke i jedini gol na susretu postigao Brazilac Rodrygo.

U ovoj fazi natjecanja tijekom utorka su ispala dva prvoligaša. Elche, posljednja momčad La Lige, izgubila je kod trećeligaša Ceute 0-1. Jedini je pogodak dao Rodri iz jedanaesterca u 44. minuti.

U šesnaestini finala od Kupa kralja se oprostio i Rayo Vallecano. Drugoligaš Sporting je na domaćem terenu u Gijonu slavio 2-0 uz dva pogotka Milov...

19. travanj 2024 19:01