Strani nogometpremier league

Liverpool povećao prednost na vrhu ljestvice zahvaljujući kiksu Manchester Cityja, Redsi sada imaju 11 bodova ispred svojih pratitelja

Vodeći sastav engleskog nogometnog prvenstva Liverpool još je povećao svoju prednost na vrhu ljestvice 2-1 (2-0) domaćom pobjedom protiv Brighton and Hove Albiona u susretu 14. kola Premier lige.

Junak pobjede "crvenih" bio je Virgil van Dijk koji je postigao oba pogotka za svoju momčad, oba glavom nakon ubacivanja Alexander-Arnolda, prvoga u 18., a drugoga u 24. minuti. Gosti su dobili nadu za povratak kada je u 76. minuti vratar domaćih Alisson isključen zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora, a iz slobodnog udarca koji je uslijedio Dunk je u 79. minuti iznenadio Adriana koji je još uvijek namještao živi zid i smanjio na 2-1. Ipak, Liverpool je i s igračem manje uspio sačuvati vodstvo.

Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Liverpool koji sada ima 40 bodova, 11 više od drugog Manchester Cityja i trećeg Leicester Cityja. Brighton je, pak, 15. sa 15 bodova.

Mateo Kovačić igrao je svih 90 minuta u iznenađujućem 0-1 (0-0) domaćem porazu Chelseaja od West Ham Uniteda, a gol vrijedan tri boda postigao je Cresswell u 48. minuti. Chelsea je ostao četvrti sa 26 bodova, dok je West Ham 13. sa 16 bodova.

Suparnik zagrebačkog Dinama u skupini C Lige prvaka, engleski prvak Manchester City odigrao je 2-2 (1-1) na gostovanju kod Newcastle Uniteda. City je dva puta vodio preko Sterlinga (22) i De Bruynea (82), ali niti u jednom slučaju nije uspio dugo zadržati prednost i "svrake" su spasile bod golovima Willemsa (25) i Shelveya (88).

Dinamo i Manchester City igrat će u 6. kolu 11. prosinca u Zagrebu. Uoči tog dvoboja City je već osigurao prvo mjesto u skupini i prolazak u osminu finala sa 11 bodova, dok je Dinamo treći s pet bodova, jednim manje od drugog Šahtara, a jednim više od četvrte Atalante. Drugoplasirani sastav iz skupine također će se plasirati u osminu finala, treći će preseliti u Europsku ligu, dok će četvrti okončati nastup u Europi.