Strani nogometuvjerljivi u derbiju

Galatasaray u super raspoloženju dočekuje Hajduk: pogocima Falcaa i Belhande slavili su kod aktualnog prvaka Basaksehira

20. rujna 2020. - 20:16
Onur Coban/AFP

Galatasaray će Hajduk dočekati u izvrsnom raspoloženju nakon što je u derbiju 2. kola turskog prvenstva svladao aktualnog prvaka Basaksehir 2:0. Strijelci su bili Falcao u 14. minuti iz jedanaesterca i Belhanda u 76. Igralo se bez gledatelja na stadionu Basaksehira u Istanbulu koji, zanimljivo, nosi ime Fatiha Terima, trenera Galatasaraya!

Zaslužena je to pobjeda Galate, druga prvenstvena nakon početnih 3:1 protiv Gaziantepa. U odnosu na slavlje protiv Neftčija u Europskoj ligi Terim je u početnu postavu vratio Falcaa, Turana, Feghoulija i Elabdellaouija, pa je protiv Basaksehira na teren poslao najjači mogući sastav. U formaciji 4-1-4-1 izgledalo je to ovako: Ozturk – Elabdellaoui, Luyindama, Marcao, Saracchi (od 59. Linnes) – Antalyali – Feghouli (od 72. Etebo), Belhanda, Kilinc (od 86. Bayram), Turan (od 71. Babel) – Falcao (od 72. Diagne).

Vodeći je pogodak pao u 14. minuti s bijele točke nakon što je domaći napadač Demba Ba igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Glavni sudac to nije vidio, no uskočio je VAR. Kolumbijac Falcao, koji je ovog tjedna četvrti put postao otac, sigurno je realizirao najstrožu kaznu. Falcao je već na tri gola u ligi budući da je Gaziantepu zabio dva.

U ostatku poluvremena Galatasaray nije bio previše opasan u napadu, ali je zato u obrani bio čvrst i kompaktan. Basaksehir ga praktički nije ozbiljnije ugrozio. Najbolju šansu, u kojoj nije ni uputio udarac, branitelj naslova imao je početkom drugog dijela kada je Višća odigrao za Ba, a vratar Galatasaraya Ozturk stigao do lopte prije senegalskog napadača i spriječio siguran pogodak.

Uoči posljednjih 20 minuta Terim je majstorski osjetio kako je njegovoj momčadi potrebno osvježenje pa je izvadio Turana, Feghoulija i Falcaa te ubacio Babela, debitanta Eteba i Diagnea. Upravo je Diagne, dvostruki strijelac protiv Neftčija, započeo akciju kod drugog pogotka u 76. minuti, a Babel petom ostavio za Belhandu koji je sjajno pogodio s desetak metara. Basaksehir se nakon toga raspao i na kraju može biti zadovoljan s porazom 2:0.

18. listopad 2020 01:16