Espanyol i Betis ubilježili pobjede bez primljenog zgoditka; momčad iz Seville se primakla vrhu, na dva boda od madridskog Reala

18. listopada 2021. - 23:49

Nogometaši Espanyola i Real Betisa ostvarili su pobjede u susretima 9. kola Primere odigranima u ponedjeljak.

Real Betis je na gostovanju pobijedio Deportivo Alaves sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Borja Iglesias u 89. minuti utakmice.

U drugom susretu večeri Espanyol je porazio Cadiz sa 2-0.

Domaćin je poveo u sudačkoj nadoknadi prvog dijela golom Raula de Tomasa, a pobjedu Espanyola potvrdio je Nico Melamed u 65. minuti.

Real Betis je ovom pobjedom skočio na osmo mjesto sa 15 bodova, samo dva boda manje od drugoplasiranog Real Madrida.

Espanyol je na 11. poziciji sa 12 bodova, Cadiz drži 16. mjesto sa sedam bodova, dok je Alaves u zoni ispadanja, na 19. mjestu s tri boda.

U vodstvu je Real Sociedad sa 20 bodova.

20. travanj 2024 15:47