Strani nogometnova metla bolje mete

Šok terapija dobro djeluje: Bayern u velikom derbiju deklasirao Borussiju, Lewandowski opet strijelac, Perišić dodavač

9. studenog 2019. - 22:49

U velikom derbiju Bundeslige Bayern je u Muenchenu deklasirao Borussiju Dortmund s 4-0 i došao na treće mjesto ljestvice.

Bavarci su potpuno zasluženo slavili u derbiju, te šest dana nakon što su smijenili Niku Kovača i pod privremenim trenerom Hansijem Flickom Bayern je nanizao pobjede protiv Olympiacosa (2-0) i Borussije Dortmund (4-0).

Pred prepunom Allianz Arenom Bayern je došao u vodstvo u 16. minuti kada vratar gostiju nije uspio ukrotiti udarac Lewandowskog. U 47. minuti nakon protunapada u strijelce se upisao Gnabry, a Lewandowski je do drugoga gola došao u 76. minuti. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić je ušao u igru u 75. minuti, a pet minuta kasnije nakon njegova prodora i dodavanja branič Borussije Hummels je nesretno pogodio vlastitu mrežu.

26. travanj 2024 13:48