Strani nogometeuropska liga

Ostalo je dosta mjesta za proljeće: Betis, Sporting i Arsenal potvrdili prolaz, pobjede Salzburga i Celtica

29. studenog 2018. - 22:27
2018-11-29T201651Z_1517977139_RC13BB21C280_RTRMADP_3_SOCCER-EUROPA-VPO-ARS.JPG

Nogometaši Salzburga upisali su i petu pobjedu u skupini B Europske lige nakon što su na svom travnjaku pobijedili RB Leipzig sa 1-0 i tako osigurali prvo mjesto u skupini.

Pogodak odluke zabio je Fredrik Gulbrandsen u 74. minuti. Za austrijski sastav je cijeli susret odigrao Marin Pongračić.

U drugom susretu iz ove skupine Celtic je na gostovanju pobijedio Rosenborg također sa 1-0 načinivši veliki korak prema plasmanu u drugi dio natjecanja. Utakmicu u Trondheimu odlučio je gol Scotta Sinclaira u 42. minuti. Za škotskog prvaka Filip Benković je odigrao cijeli susret.

Uoči zadnjeg kola Salzburg je sigurno prvi sa 15 bodova, Celtic ima devet bodova, RB Leipzig šest, a Rosenborg je posljednji bez boda. U zadnjem kolu Celticu će trebati bod protiv Salzburga kako bi osigurao prolaz ...

26. travanj 2024 13:54