Strani nogometbundesliga

Borussia iskoristila kiks Bayerna: golovi na Westfalenu pali su u samoj završnici utakmice

30. ožujka 2019. - 19:21

Nogometaši Borussije Dortmund opet su se izdvojili na vrhu Bundeslige, imaju dva boda više od drugoplasiranog Bayerna, koji je u 27. kolu na gostovanju kod Freiburga odigrao 1-1.

U prethodna tri kola igrači Bayerna, kojeg vodi Niko Kovač, zabili su 17 golova, no u subotu su se morali zadovoljiti remijem. Domaćini su poveli pogotkom Lucasa Hölera u 3. minuti, a izjednačenje Bayernu donio je Robert Lewandowski u 22. minuti, prekrasnim volejom iz okreta.

Kiks Bayerna iskoristila je Borussia Dortmund koja je na svom Westfalenu u samoj završnici utakmice dobila Wolfsburg sa 2-0, a junak je, kako i puno puta ove sezone, bio španjolski napadač Paco Alcácer, koji je postigao oba gola. Prvog u 90. minuti iz slobodnog udarca, a drugog u sudačkoj nadoknadi (90+4).