Bale spasio Velšane u završnici utakmice, Amerikanci bili mnogo bolji

21. studenog 2022. - 22:12

Nogometaši SAD-a i Walesa odigrali su 1-1 (1-0) u dvoboju prvog kola skupine B na svjetskom prvenstvu kojem je domaćin Katar.

Amerikanci su poveli pogotkom Thimothya Weahe, sina bivšeg dobitnika Zlatne lopte Georgea Weaha, u 36. minuti, a izjednačio je Gareth Bale iz penala u 82. minuti.

Amerikanci su gotovo redovit sudionik svjetskih prvenstava, dok je Wales posljednji put na Svjetskom prvenstvu nastupio daleke 1958. godine. Mladu i poletnu momčad Amerike predvodila je njihova najveća zvijezda, igrač Chelseaja hrvatskih korijena Christian Pulišić, koji je driblao, asistirao i praktički bio velika pokretačka snaga SAD-a, koji je posve dominirao u prvom dijelu i već tada su mogli riješiti dvoboj.

No, nisu ga riješili, i u drugom dijelu su ostali bez snage, što su iskusniji Ve...

27. travanj 2024 04:20