Strani nogometšpanjolska

Athletic Bilbao izborio finale Kupa Kralja nakon produžetaka, za trofej igraju protiv Barcelone

5. ožujka 2021. - 07:20

Nogometaši Athletic Bilbaoa izborili su finale Kupa Kralja nakon što su u polufinalu nakon produžetaka pobijedili u Valenciji Levante s 2-1.

U regularnom dijelu bilo je 1-1, kao i u prvoj utakmici u Baskiji. Roger (17) je donio prednost Levanteu, da bi Raul Garcia iz penala u 30. minuti poravnao.

Gol vrijedan finala postigao je Alejandro Berenguer udarcem iz daljine u 112. minuti.

Klub iz Valencije propustio je priliku da prvi put u svojoj povijesti dođe do finala Kupa Kralja, a Baski su čak 23 puta bili pobjednici ovog natjecanja.

Athletic će za naslov igrati 17. travnja u Sevilli s Barcelonom.

Zanimljivo je da se Athletic plasirao u finale i prethodnog izdanja španjolskog kupa protiv svog baskijskog rivala Real Sociedada, a to finale za 2020. godinu igrat će se 3. travnja....

20. travanj 2024 14:01