Rukometpad velesile

Totalni debakl Francuza! Izgubili od Norveške i ispali s Europskog prvenstva već u grupnoj fazi

12. siječnja 2020. - 20:12
Norway´s Sander Sagosen (C) is is tackled by France's Michael Guigou (L) and Romain Lagarde during the Men´s Handball European Championship preliminary round match France v Norway in Trondheim, Norway, on January 12, 2020. (Photo by Vidar Ruud/various sources/AFP)/Norway OUTAFP

Francuski rukometaši oprostili su se od EURO-a porazom u 2. kolu skupine D u Trondheimu od domaćina Norveške s 26-28. Rukometnoj velesili Francuskoj je ovo najgori rezultat na velikim natjecanjima u proteklih deset godina.

Francuze je tako skupo koštao poraz od Portugala u 1. kolu, a protiv sjajnih Norvežana trebali su pobjedu da ostanu u igri za plasman među dvije prvoplasirane ekipe i prolaz u 2. fazu.

U izvanrednoj utakmici u Tondheimu Norvežani su ipak u samoj završnici došli do velike pobjede. Igralo se praktički "gol na gol" veliki dio susreta, Francuska je početkom drugog dijela vodila s 18-15, no utakmica se prelomila u 51. minuti kada Norvežani stižu do vodstva 24-22, koje nisu ispuštali dokraja. Junak dvoboja Sagosen postigao je dvije minute prije kraja gol za 28-25 i bio...

19. travanj 2024 07:05