Sport Rukomet

pala murvica

Rukometašice Splita stigle do treće pobjede u nizu i pobjegle iz opasne zone

Treća uzastopna pobjeda splitskih rukometašica i četvrta ukupno u sezoni, za bijeg iz opasne zone. Revanširale su se Murvici za tijesan poraz na otvaranju sezone.

Lakše se diše na Gripama. Serijom 12:5 Split 2010 poveo je 17:10 i praktički prelomio susret. U nastavku su se domaće igračice potpuno razigrale i u jednom trenutku povele 26:14.

Krilna igračica Lucija Ercegović bila je najefikasnija s deset golova,  od čega sedam u prvom poluvremenu, a dobra je na vratima bila i Ivona Stilinović s 13 obrana, od čega dva sedmerca. U sljedećem kolu na Gripe stiže posljednjeplasirani Zamet, prilika je to za nastavak pobjedničkog niza.

SPLIT 2010 – MURVICA 28:19 (17:11)

Split, Mala dvorana SC Gripe
Gledatelja 150
Suci: Ivica Glavinić i Mile Veraja.

SPLIT 2010: Mrkonjić, Stilinović (13 obrana), Kapitanović (3 obrane), Marić Banje (3), Plazibat, Buljan (1), Škarić, Kožnjak (4), Cvitanović, Rubić (2), Birtić (1), Budić, Ivičević, Ercegović (10), Surjan (6), Zelić (1)

MURVICA: Antić, Mandekić (8 obrana), Ljubanović, Butković (2), Skorić (1), Jerčinović (2), Kalčić (2), Filipović (2), Lekaj (2), Paurević (2), Debelić (6), Pešut

Isključenja: Split 2010 8 min, Murvica 2 min
Sedmerci: Split 2010 1/1, Murvica 2/5