Hrvatske odbojkašice put Japana bez izgubljenog seta

17. svibnja 2009. - 23:21

Savršeni vikend! Hrvatska je posljednjeg dana kvalifikacijskog turnira u Splitu pobijedila i vrlo jako Belgiju bez izgubljenog seta, i s prvog mjesta putuje se u završni krug u Suboticu.

Odlično je bilo otvaranje susreta hrvatskih odbojkašica, Ivana Miloš je zabijala iz penala, dok je Ljiljana Dugandžić odlično blokirala i stvorena je prednost, prvo 8:5, pa 16:9, čak i 23:12.

I u trećem meču triler je viđen u drugom setu, tek 30. poen, postignut iz četvrte set-lopte je bio pobjednički. Naše djevojke vodile su 21:17, ali su gošće podigle igru u pravom trenutku i napravila veliki preokret (21:23), na servis Frauke Dirickx. Imale su Belgijanke i dvije vezane set-lopte (22:24), ali je tada splitska publika podigle našu ekipu.

Otpor Belgije srušen je u trećem setu u kojemu su ...

30. travanj 2024 18:50