Ostalodominacija se nastavlja

Novo zlato za Nizozemsku u brzom klizanju

14. veljače 2018. - 13:51

Nizozemska brza klizačica Jorien ter Mors nova je olimpijska pobjednica na 1000 metara, a do svog prvog zlata na velikim natjecanjima stigla je i uz novi olimpijski rekord (1:13.56) na ledenoj stazi Gangneung ovala.

Ter Mors je prijašnji olimpijski rekord Amerikanke Chris Witty iz Salt Lake Cityja 2002. nadmašila za 27 stotinki.

Srebrnu medalju osvojila je svjetska rekorderka, Japanka Nao Kodaira, koja je za pobjednicom zaostala 26 stotinki sekunde, a njezina sunarodnjakinja Miho Takagi osvojila je broncu sa zaostatkom od 42 stotinke.

Nizozemka Ireen Wust, koja se osvajanjem 11. odličja mogla izjednačiti s najuspješnijom olimpijkom svih vremena, norveškom trkačicom na skijama Marit Bjoergen, natjecanje je završila na devetom mjestu sa zaostatkom 1.76 sekunde za pobjednicom...

26. travanj 2024 04:51