Košarkaaba liga

Užasno drugo poluvrijeme presudilo, Split poražen u Laktašima

Piše Vedran Babić
22. listopada 2021. - 20:18

Uz vrlo dobro prvo poluvrijeme i užasno drugo Split je očekivano poražen od Igokee pa je u ABA Ligi pao na omjer 0-5.

Bez Ukića koji je ostao kući pod visokom temperaturom, ozlijeđenog Jonesa te Žganeca koji nije ulazio u igru iako je bio u zapisniku, momčad Srđana Subotića objektivno nije ni mogla očekivati iznenađenje u Laktašima, premda je imala obećavajuće otvaranje.

Zonskom obranom, skupljanjem u reketu te s Bajom i McLeanom koji su predvodili napad "žuti" su u uvodu neutralizirali favoriziranog suparnika i dobar dio prvog poluvremena vodili (najviše 13:8 i 27:23).

Još u zadnjoj minuti bili su u priključku s minimalnim zaostatkom 36:35, no nakon toga je splitski brod počeo puštati na sve strane. Igokea se raspucala izvana i u reketu, splitski napad to više nije mogao ...

18. travanj 2024 15:02