Košarkalagana pobjeda

Split rutinski slavio na gostovanju kod Zaboka i učvrstio ‘jedinicu‘ u domaćem prvenstvu: Kovačević zabio trica koliko i cijela domaća ekipa zajedno

27. veljače 2022. - 20:02

Rutinskom pobjedom kod Zaboka košarkaši Splita učvrstili su „jedinicu” koju drže, poslije ovog trijumfa sa skorom 17-3.

Pitanje pobjednika momčad trenera Srđana Subotića riješila je početkom treće četvrtine. Nakon što su već ranije u drugoj četvrtini „namjestili ruku”, tada su uz to još i podignuli i razinu agresivnosti u obrani, počeli i potpuno dominirati u skoku pa je razlika na semaforu samo rasla. Treću četvrtinu Splićani su otvorili serijom 19:2 kojom su otišli na nedostižnih 62:41. Kasnije je razlika narasla i do plus 30 (75:45). U prvih 14 minuta drugog poluvremena Split je dopustio Zaboku samo šest poena. Opuštanje gostiju u završnici momčad bivšeg trenera „žutih” Jakše Vulića je iskoristila da ublaži poraz.