Košarkauvjerljiva pobjeda

Split bez problema svladao Zabok u gostima, u redovima ‘žutih‘ najefikasniji Shorter

5. veljače 2023. - 22:09

Dva dana nakon velikog preokreta i pobjede nad Zadrom na Gripama u ABA ligi, košarkaši Splita sinoć su s uvjerljivih 109:76 slavili i na gostovanju kod Zaboka u HT Premijer ligi. Pobjeda „žutih“ ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje, već nakon pet minuta igre imali su devet koševa prednosti (18:9). Zabok se, istina, krajem prve četvrtine primaknuo na 26:23, no Split je u drugoj dionici povećao prednost i na poluvrijeme otišao s plus 14 (50:36).

Treću četvrtinu „žuti“ su dobili s čak 20 koševa razlike i prednost povećali na plus 34, a u posljednjih deset minuta vodili su i s 40 razlike (100:60), da bi domaćini do kraja ipak sveli poraz na 33 koša razlike. U redovima Splita najefikasniji je s 25 koševa bio Shorter, koji je imao stopostotan učinak za tricu (6:6)....

24. travanj 2024 19:04