Sigurna pobjeda: Zadrani lakoćom slavili protiv Zaboka na Višnjiku

Piše Dražen Žura
18. rujna 2021. - 20:48

Zadar je ostvario planirano , na drugoj strani su imali suparnika koji im nije mogao ničim nauditi , naprotiv, velikim dijelom ogleda nisu mogli potvrditi činjenicu kako su u lanjskoj sezoni bili jedina momčad koja je u HT Premije ligi slavila na Višnjiku!

Otvaranje utakmice na početu prvenstva sezonama je Zadranima znalo stvarati podosta nervoze, međutim, protiv Zaboka se krenulo sigurno u obrani i napada.Pod obručem se u startu nametnuo Aleksandar Bursać, onda je prvu „tricu” upisao Dominik Mavra, potom dvije u drugoj dionici Antonio Jordano.

Zadar je stalno igrao čvrstu obranu, koja im je donosila veliki broj kontranapada koje se uglavnom završavalo zakucavanjem. I skok igra bila je debelo na strani zadarske momčadi, od 29 čak 12 u napadu.

Podosta pozornosti publike privlačio je Kevon Harris kojem je ovo prva sezona u europskoj košarci, i Amerikanac je odgovorio dobrim snalaženjem u reketu, istina, pokušao je na vanjskom šutu napraviti više ,ali nije ga baš išlo.

Sve je znao kompenzirati skokom o obranom, dok mu je statistika na kraju izgledala ovako: 11 poena, 9 skokova i pet asistencija) Ono što je jednima i drugima predstavljalo kroz prvo poluvrijeme, jest izvođenje slobodnih bacanja, Zadar je upisano 1 od 8, Zaboku 1 od 6!

Ulazak u treću dionicu ujedno je značio rezultatski iskorak, otišao je domaćin do 46:24, potom su sebi dozvolili opuštanje. Nije tu , za njih olakotnu okolnost i veliku prigodu u smislu približavanja ispustio Zabok, napravili su seriju 9:1 koju imaju zahvaliti Marinu Vručiniću.

Ali, je uslijedio brzi zadarski odgovor gotovo na isti način, ujedno znak treneru Ivanu Perinčiću da u igru može uključiti Tomislava Mihaela Buljana, koji je odlično koristio dodavanja Harrisa, minute su dobili i Duje Brala te Filip Paponja kojem nije bilo teško pogoditi tricu za 67:45, pet minuta prije kraja dvoboja.

Dok je velik pljesak otišao na adresu Harrisa koji je zakucao u NBA stilu!

Prije početka utakmice minutom šutnje odana je počast proslavljenoj košarkašici Hrvatske, Žani Lelas, koja je preminula prije nekoliko dana.

Zadar – Zabok 77:51

ZADAR – Dvorana: „ Krešimir Ćosić”.