Košarkaženska košarka

Šibenčanke i splitski KAŽL slavile u dalmatinskim derbijima, Ragusa stigla do dvadesete pobjede u nizu

Piše Frane Vulas, Tonči Vlašić
13. listopada 2020. - 18:00
Nikolina Vuković Stipaničev/Cropix

Druga prvenstvena utakmica Raguse i druga pobjeda, te se piše kako ni nakon 574 dana dubrovačka ekipa ne zna za poraz. Sezonu 2018./19. u Prvoj hrvatskoj ligi zaključila je s dvije pobjede nakon poraza u Zagrebu od Trešnjevke, a prošle sezone 16/0 u prvenstvu, koje nije odigrano do kraja, te sad 2/0. Ukupno, lijepih dvadeset pobjeda u nizu!

Uvjerljivo slavlje Šibenčanki na Gripama. Sve je bilo jasno već nakon prve četvrtine. Agresivnije, čvršće i mnogo šuterski raspoloženije gošće već su nakon manje od četiri minute povele 19:2, a poslije deset minuta igre bilo je 36:11. Dok su se „žute” malo pribrale, bodovi su već bili na putu za Šibenik.

Povijesnu prvu pobjedu u Premijer lige upisale su igračice Košarkaške Akademije Žana Lelas, i to kakvu. Makar je na drugoj strani bila ove sezone također jako mlada ekipa Zadra, na koncu je sastav Žane Lelas slavio s uvjerljivih 39 koševa prednosti, a skoro je pukla i stotka. Gošće iz Splita su susret otvorile jakim presingom i vodstvom od čak 19:0 nakon nešto više od četiri minute igre.