KošarkaU PRVOJ UTAKMICI OSMINE FINALA ZADAR DOČEKUJE ŠPANJOLCE (19 SATI)

Pamesa živi i umire s tricama

11. ožujka 2008. - 15:37

U Jazinama se dugo čekalo na veliku europsku utakmicu. I dočekalo se Pamesu, u osmini finala ULEB kupa. Momčad iz Valencije petoplasirana je u španjolskoj ACB ligi, poslije NBA scene, prvoj košarkaškoj pozornici svijeta. Aco Petrović je teškom mukom pronalazio riječi kojima bi opisao suparničke redove koji su, doslovce, prekipjeli od silnih imena...

- Puno su dobili povratkom Dejana Milojevića, igrača kojeg u Zadru dobro poznaju iz vremena dok je igrao u NLB ligi. On je taj koji odlično povezuje njihovu unutarnju i vanjsku igru. Pamesa s njim i bez njega nije ista momčad. Ali, gosti imaju izvrsne razigravače, ujedno i šutere. Shammond Williams i Albert Oliver te Ruben Douglas nerijetko se znaju naći zajedno na parketu i to u ključnim trenucima utakmice, između 35. i 40. minute kad se puno toga odlučuje. Ne smije im se dozvoliti da uđu u seriju otvorenih šuteva, jer su u pokušajima za tricu izvrsni. U centarskim rotacijama su također jaki, toliko da je reprezentativac Hrvatske, Stanko Barać obiva po utakmici desetak minuta – veli Aco.

Obrazac prema kojem se Zadar spremao za dvoboj sa Španjolcima je utakmica koju je Pamesa na svom parketu odigrala protiv Panioniosa i nadoknadila minus 11 iz Grčke. Zato je Aco u ponedjeljak ujutro promijenio raspored rada. Najprije se pogledao taj video zapis, potom se tek krenulo na šuterski trening....

- Pamesa živi i umire s tricima. Što se tiče nas, mi ćemo jednako kao i protiv Azovmasha bitno promijeniti igru u napadu, odnosno povećati broj rizičnih šuteva. Ali, Pamesa igra vrlo kvalitetnu i čvrstu obranu na vanjskim igračima, čak izuzetno agresivno. Ne dozvoljavaju da ih se tek tako napada. Uostalom, u nekoliko zadnjih utakmica suparnici su im teško odlazili na više od šezdeset poena. Za razliku od nas koji se nalazimo u jednom negativnom rezultatskom ritmu, Pamesa je u boljoj dinamici, dobili se nedavno lakoćom Estudiantes, Menorcu i Gran Canariju u kojoj igra bivši Zadrov igrač, Carl English. No, nismo bez šansi, makar su oni, mora se priznati prava euroligaška momčad. Isto tako ishod utakmice ne mora značiti ništa jer u Zadru se igra tek prvo poluvrijeme - zaključio je Petrović. Utakmica se igra u Jazinama s početkom u 19 sati.

dražen žura

Dosad 1:3

Zadar je imao dva dvostruka okršaja s Pamesom. Prvi put u sezoni 1999./2000., kad je momčad u kojoj su igrali Rađa i Komazec, vodio Ivica Burić. U oba navrata Španjolci su bili bolji, s uvjerljivih 74:59 u Jazinama i 71:66 kući. U drugoj prigodi našao se Danijel Jusup, ali je njegova momčad teško stradala u Valenciji 84:105, dok je u uzvratu Zadar dobio 93:80, u jednom trenutku imao plus 23, ali nisu izdržali što ih je stajalo prolaza u četvrtfinale ULEB kupa.

13. srpanj 2020 03:33