NBA: Rudež odveo Indianu do pobjede u Orlandu, zabio 16 koševa u zadnjoj četvrtini

26. siječnja 2015. - 11:22
Hrvatski košarkaši reprezentativac Damjan Rudež odveo je Indiana Pacerse do pobjede u Orlandu 106-99 postigavši čak 16 od svojih 18 poena u posljednjoj četvrtini dvoboja.

Bila je to daleko najbolja predstava Damjana Rudeža otkako je ove sezone obukao dres Indiane. Ponajviše njegovom zaslugom su Pacersi na gostovanju u Orlandu prekinuli niz od sedam uzastopnih poraza, jer je sa 16 poena, od čega su četiri bile trice, vratio Indianu iz zaostatka od devet koševa.

Upravo je to bila prednost Orlanda (88-79) na nešto manje od devet minuta do kraja utakmice, kad je hrvatski reprezentativac krenuo u seriju pogodivši prvu od četiri trice. Zanimljivo, četvrtinu je otvorio s dva promašaja izvan crte 7,24 m, ali ga to nije pokolebalo. Kad mu je ušla prva, do kraja utakmice više nije promaš...
30. travanj 2024 10:59