Košarkapao zabok

Na Gripama pukla ‘stotka! Košarkaši Splita dugo su lomili otpor žilavih gostiju, ali su na kraju uspjeli doći do pobjede

Piše Ivan Renić
10. travnja 2022. - 20:44

Na Gripama je pukla „stotka”! Košarkaši Splita pobijedili su Zabok rezultatom 110:89 u petom kolu HT Premijer lige za prvaka. Vratili su se „žuti” pobjedama u nemilosrdnom rasporedu. Bio je ovo, barem „na oko”, najlakši protivnik Splita u posljednjih nekoliko utakmica.

Ipak, Subotićevi momci dugo su lomili otpor žilavih gostiju. Prva četvrtina igrala se koš za koš. Uspio se Zabok odvojiti najviše na plus tri, no Split se vratio. U drugoj četvrtini krenula je serija „žutih”. Ukić je ubacio u brzinu više i odveo „žute” do +16 (54:38). Na tom putu pridružio mu se i Runjić koji u prošloj utakmici sa Zadrom nije ulazio u igru.

Činilo se kako će se susret do poluvremena u potpunosti prelomiti u korist domaćih, no košarkaši Zaboka nisu odustajali i preko ras...

27. travanj 2024 13:07