Košarkaaba liga

Moćna Cedevita Olimpija slavila je uvjerljivo na Gripama: oslabljeni ‘žuti‘ držali su priključak tek petnaestak minuta

7. listopada 2022. - 19:27

Moćna Cedevita Olimpija slavila je uvjerljivo na Gripama u za gledatelje atraktivnoj utakmici. Potpuno su Ljubljančani opravdali status velikog favorita i jedne od najjačih momčadi lige. Oslabljeni Split, bez ozlijeđenih Đoge (prepona) i Vuke, je držao priključak četvrtinu i pol. Tada je sastav nesuđenog hrvatskog izbornika Jurice Golemca individualnu kvalitetu i ogromnu premoć u skoku (23 naprema 36 na kraju) pretočio i u veću rezultatsku prednost.

Odlično je utakmicu otvorio Splitov Amerikanac Nelson s 13 poena u prvih 12 minuta, ali su gosti u istom periodu ubacili čak sedam trica, do kraja ukupno 14 (sedam različitih igrača ih je zabijalo). Sredinom druge četvrtine prvi put su “zmajčeki” otišli na dvoznamenkastu prednost (32:42). Pokušavao je Split, ali Nelson, Shorter i...

18. travanj 2024 04:57