Sport Košarka

Pobjedili i nervozu

Pukla 'stotka' pod Kamičkom: Alkar uz bučnu podršku 'povratnika' Maligana proslavio važnu pobjedu na otvaranju prvenstva

Alkar je pred dupkom ispunjenom dvoranom u Sinju i uz bučnu podršku "povratnika" Maligana slavio važnu i veliku pobjedu nad zadarskom Sonik Puntamikom. Bila su to dva potpuno različita poluvremena domaće momčadi. Ono prvo u kojem je osjetio strah i važnost utakmice i nakon kojeg su gosti predvođeni Jukićem imali i do 11 koševa prednosti, dok su nakon 20 minuta brojali plus devet te drugo u kojem su zabili čak 65 koševa.

Nakon povratka iz svlačionice Alkar je krenuo loviti Sonik, razigrali su se Amerikanci Neal i Wembi pa je domaćin u nekoliko navrata dolazio na minus dva, ali sve do početka trećeg perioda i sjajne role Brocića i Kučana nije uspijevao preokrenuti. Tada gosti potpuno padaju, a Alkar serijom 12-0 odlazi na visokih 80:71. U samoj završnici, kada Sonik dolazi na minus pet, razgoropadio se Wembi i riješio pitanje pobjednika. Prvo ime bio je Neal koji je uz 28 ubačaja dodao sedam asistencija, ali bilježimo i učinak Wembija s 18 koševa i 12 skokova.

- Nismo dobro ušli u susret, osjetila se nervoza, jer nismo znali što možemo očekivati. Vjerovao sam da u drugom poluvremenu možemo podignuti nivo igre, to se i dogodilo i svaka čast mojim igračima na prikazanom i veliko hvala publici na bučnoj podršci. Ne volim nikog posebno isticati, ali ovog puta ću spomenuti Dukića koji je do jučer igrao treću ligu, a sad je pokazao da se na njega može računati i u Prvoj ligi - kazao je trener Alkara Damir Milačić.