Sport Košarka

završnica regionalne košarkaške lige za žene igrana u gospiću

Šibenke po treći put odnijele titulu

Najbolja u finalu - Tihana Jurić
Košarkašice Jolly JBS iz Šibenika osvojile su trofej namijenjen najboljoj ekipi završnog turnira ženske košarkaške lige NLB WABA igranog u Gospiću. U finalnom dvoboju Šibenke su pobjedile domaću ekipu Gospića rezultatom 72:66.

Do velikog slavlja igračice Jolly JBS-a došle su najviše zahvaljujući tome što su pokazale više koncentracije u trenucima kada se lomio rezultat. Raspoložena Tihana Jurić i suigračice bile su korak ispred domaćih igračica, koje su svoju šansu ispustile sredinom posljednje četvrtine kada su vidile 60:54.

U tim trenutcima se činilo da će domaće nakon svladati ljute suparnice, ali je Anđa Jelavić, koja je nakon toga pogodila za dva poena i dodatno slobodno bacanje, vrativši "narančaste" u igru

Uz to i Jurić je ubacila "tricu" za 66:62, a nakon toga definitivno je bilo jasno da će Šibenke odnijeti po treći put naslov najboljwe ekipe ove regionalne lige.

Anđa Jelavić (Jolly JBS): Jako sam sretna zbog ove pobjede jer se u Gospiću teško pobjeđuje. Mi smo zasluženo slavile!
Stipe Bralić (trener Jolly JBS): Jedna izuzetno teška utakmica u kojoj smo mi bili bolji u prvom dijelu, dok su domaćini u drugom dijelu odigrale angažiranije i stigle naše vodstvo. Trica sa istekom napada Tihane Jurić je presudila ovu utakmicu.
Vlado Brkljačić (trener Gospića): Odigrali smo nervozno prvo poluvrijeme i zabili malo koševa dok smo u drugom dijelu se uspjeli vratiti ali nam je na kraju nestalo koncentracije da odemo do pobjede.

Rezultati završnog turnira - polufinale: Budućnost – Gospić 60:75, Jolly JBS – Ragusa PGM 81:57; utakmica za 3. mjesto: Budućnost – Ragusa PGM 67:78
finale: Gospić CO – Jolly JBS 66:72.