Košarkacrna mačka

Cedevita Junior prekinula niz Splita od devet uzastopnih pobjeda

Piše Ivan Renić
2. travnja 2023. - 21:58

Od Cedevite do Cedevite... Toliko je trajao Splitov niz bez poraza. Zadnji su pretrpjeli od Cedevite Junior na Gripama. Spojili su potom devet pobjeda Žuti, no gostovanje u Zagrebu pokazalo se kobnim. Osim prednosti na početku susreta, košarkaši Splita stalno su zaostajali. Bolje je otvorila Cedevita Junior i na krilima Simona već u prvoj četvrtini stigla do velike prednosti (28:10).

U drugoj se Žuti nisu uspjeli primaknuti na jednoznamenkasti zaostatak. Nisu to zapravo uspjeli sve do pred kraj utakmice. Simon, Kučić i Batinić predvodili su domaće. S druge strane, Nelson i Kalajžić zaigrali su sjajno u posljednjoj dionici. Primaknuo se Split na samo minus četiri (89:85). Zaigrali su košarkaši Srđana Subotića presing po cijelom terenu u zadnjoj minuti. No, pogrešku domaćih nisu doče...

25. travanj 2024 00:53