Sport Hajduk

preokret

Hajduk svladao Istru i osigurao Europu, pobjedu zasjenila ozljeda Bradarića

preokret

Hajduk je u pretposljednjem kolu HT Prve HNL svladao Istru 1961 rezultatom 4:1. Poveli su gosti u šestoj minuti pogotkom Ivančića i rezultatom 0:1 otišlo se na odmor. U drugom dijelu uslijedio je potpuni preokret, a pogotke su zabijali Caktaš, Gyursco i Jairo. U 83. minuti ozlijedio se kapetan Bijelih Domagoj Bradarić nakon bespotrebnog prekršaja strijelca Ivančića, Još se ne zna težina Bradarićeve ozljede, ostaje nam samo nada da neće dugo pauzirati. Točku na i stavio je Nejašmić pogotkom u trećoj minuti sudačke nadokande nakon kornera Gyurcsa.

Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac)

Pomoćnici: Goran Pataki (Đakovo) i Marjan Tomas (Osijek)

HAJDUK - ISTRA 1961 4:1 (Caktaš 48` Gyurcso 56`, Jairo 77`, Nejašmić 90+3`; Ivančić 6`)

HAJDUK: Posavec - Jurić, Ismajli, Lopez, Bradarić - Jradi, Nejašmić, Palaversa - Caktaš - Jairo, Gyurcso

Klupa: Duka, Hamza, Svatok, Beširović, Delić, Fomitschow, Tahiraj

ISTRA 1961: Čondrić - Grujević, Burić, Rodriguez, Ramadani, Pavić - Ivančić, Lončar, Galilea, Obeng - Fuentes

Klupa: Landeta, Maicon, Rubić, Iglesias, Laukžemis, Franić, Paez

Tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Slobodne Dalmacije.

TIJEK SUSRETA

90+3` GOOOL! 4:1 za Hajduk, strijelac je Nejašmić nakon kornera koji je izveo Gyurcso. Konačno je mladi Nejašmić probio led i postigao prvi prvoligaški pogodak. Okrunio je sjajnu partiju u kojoj je na kraju ponio i kapetansku vrpcu! Bravo, majstore!

90` Tukao je Caktaš iz slobodnog udarca malo pored gola. Igrat će se tri minute sudačke nadoknade, a žuti karton dobio je Burić.

86` Ušao je Beširović, a posljednju promjenu radi i Cvitanović, izašao je Galilea, u igri je Paez.

84` Kapetan Hajduka neće moći nastaviti igru, uskoro će u igru umjesto njega ući Beširović.

83` Bradarić je van terena, nadamo se da nije ozbiljnije ozlijeđen.

82` Galilea je požutio zbog prigovora.

81` Nepotreban oštar start Ivančića na Bradariću, dobio je žuti karton. A čak nije jedan od onih koji se trebaju čistiti pred doigravanje.

79` Požutio je sada Bradarić, ali on nije bio jedan od onih kojima prijeti neigranje na Maksimiru u posljednjem kolu.

77` GOOOL! Hajduk potvrđuje pobjedu i plasman u Europu! Odlično igra napadački tercet Bijelih, ovog puta je Gyurcso uposlio Jaira koji završava posao za Hajduk koji sada vodi 3:1!

76` Druga izmjena kod Hajduka, izlazi Jradi, na terenu je Fomitschow.

71` Prva promjena u redovima Hajduka, igru napušta Palaversa, ulazi Hamza.

64` Velika prigoda za Hajduk otišla je u nepovrat. Dugo je vukao Gyurcso, dodao Bradariću koji ubacuje u sredinu, a Jairo je bio prekratak.

60` Izlazi Grujević, ulazi Maicon.

56` GOOOL! Dominacija Hajduka u drugom dijelu rezultirala je novim pogotkom! Gyurcso je sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora i vodi Bijele prema novoj pobjedi!

54` Izlazi Fuentes, u igri je Laukžemis.

53` Žuti karton za Ramadanija.

51` Gyurcso je tukao pored gola.

49` GOOOL! Odmah na startu drugog dijela Hajduk poravnava! Jairo je sjajno prošao braniča Istre, dodao Gyurcsu, Čondrić brani njegov udarac, ali natrčava Caktaš koji zabija svoj 18. pogodak sezone i izjednačuje na 1:1!

46` Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1` Kraj prvog dijela.

45` Igrat će e minuta sudačke nadoknade.

41` Evo prvog žutog kartona za Istrane, dobio ga je Fuentes.

40` Torcida je nakon karusela stigla do stadiona, ispred Poljuda se ori 'Hoćemo pobjedu'.

39` Dominira Hajduk, ali izjednačujućeg pogotka još nema.

35` Gužva u kaznenom prostoru Istre, ali na kraju samo korner za Bijele.

30` Pucao je Fuentes, obranio Posavec.

25` Igrači Istre trude se dobiti žute kartone, ali Pejin ih za sada ne pokazuje.

22` Išao je centaršut s desne strane Hajdukovog napada, ali je lopta preletjela sve.

16` Preuzeo je Hajduk inicijativu i napada, ali za sada je sve jalovo.

12` Prvi udarac u okvir Hajduka, pucao je Caktaš ravno u Čondrića. Nedugo nakon toga pucao je Palaversa, ali su braniči Istre izbili u korner.

10` Ponovno je zaprijetila Istra, ovog puta Grujević iz slobodnog udarca, ali Posavec je na mjestu.

6` GOL! Istra je odradila sjajnu kontru, Fuentes je asistirao Ivančiću koji nije imao težak zadatak matirati Posavca za vodstvo gostiju 1:0!

3` Prvi pokušaj Hajduka, udarac Gyurcsa završava daleko od vrata Čondrića.

1` Počela je utakmica.