Sport Hajduk

visoka pobjeda

Goropadni Hajduk pregazio Šahtara!

Slavio je Hajduk s uvjerljivih 1:4 danas u Beleku protiv prvaka Ukrajine Šahtara iz Donjecka. Poveli su hajdukovci u svojoj trećoj pripremnoj utakmici golom Mije Caktaša iz kaznenog udarca u 21. minuti nakon što je poslije lijepe akcije srušen Ivan Delić (Caktaš je nešto ranije pogodio i vratnicu). Na 0:2 je već u 23. povisio Delić nakon prethodnih pokušaja Caktaša i Jaira. Šahtar je preko Dentinha u 30. smanjio na 1:2 a autor četvrtog gola u prvom dijelu bio je Jairo koji je na dodavanje Caktaša pobjegao Šahtarovoj obrani, zaobišao vratara Andrija Pjatova i Hajduku u 41. ponovno donio dva gola prednosti.

U 60. minuti Tonio Teklić je udarcem s više od 20 metara postavio konačni rezultat...

Strijelci: 1:0 Caktaš (20, 11m), 2:0 Delić (24), 2:1 Dentinho (31) 3:1 Jairo (41), 4:1 Teklić (60)

HAJDUK: Posavec, Tudor, Ismajli, Mikulić, Fomitschow, Kalik, Jurić, Palaversa, Caktaš, Jairo, Delić

Drugo poluvrijeme: Duka, Tudor (od 66. Batarelo), Vučur, Borja Lopez, Fomitschow, Nejašmić, Hamza, Tahiraj (od 66. Sahiti), Teklić, Blagaić (od 66. Jradi), Šego

ŠAHTAR: Pjatov, Khocholava, Taison, Kayode, Dentinho, Patrick, Matviyenko, Nem, Maycon, Bolbat, Danchenko.

Drugo poluvrijeme: Kudric, Butko, Kryvtsov, Malyshev, Ismoli, Kovalenko, Stepanenko, Marlos, Totovitsky, Mudrik, Morares

TIJEK SUSRETA

90` Kraj utakmice, Bijeli su svladali prvake Ukrajine.

66` U igru ulaze Sahiti, Batarelo i Jradi, iz igre su izašli Tahiraj, Tudor i Blagaić.

60` GOOOL! Teklić je pucao s dvadesetak metara, lopta je iznenadila vrata Šahtara i ušla u mrežu za 4:1 vodstvo Hajduka!

46` Počelo je drugo poluvrijeme. Hajduk igra u sljedećem sastavu: Duka, Tudor, Vučur, Lopez, Fomitschow, Nejašmić, Hamza, Tahiraj, Teklić, Blagarić, Šego

45` Kraj prvog dijela.

41` GOOOL! Na asistenciju Delića zabio je Jairo i vratio Bijelima dva pogotka prednosti!

30` GOL! Dentinho smanjuje na 2:1!

23` GOOOL! Sjajnu akciju Bijelih okrunio je Delić i doveo Hajduk u vodstvo 2:0!

21` GOOOL! Kazneni udarac izborio je Delić, a Caktaš je Bijele doveo u vodstvo od 1:0!

1` Počela je utakmica.