Domaći nogometdrugoligaška utrka

Junak baš junački darivao ‘dragovoljce‘: u tri minute gosti zabili tri pogotka nakon velikih pogreški Sinjana

9. rujna 2020. - 19:50
Joško Šupić/Cropix

Gotovo je nevjerojatno kako je Junak darivao Dragovoljca u susretu kojeg je kontrolirao do 57. minute, imao više od igre i rano vodstvo za koje je u četvrtoj minuti zabio Mastelić nakon kornera i loše reakcije vratara gostiju.

Ono najbitnije i najbolnije po navijače "plavih" dogodilo se od 57. do 60. minute kada je Dragovoljac postigao čak tri gola i to sva tri nakon olako izgubljenih lopti na sredini terena iz kojih su sijevnule polukontre i golovi. I sve to u 240 sekundi. Prvi je zabio Crnčević s ruba kaznenog prostora, topovski, drugog Valentić udarcem s distance zahvaljujući i lošoj reakciji Runje, a trećeg ponovno Crnčević, ovog puta s nekih 15-ak metara.

U ranijem dijelu utakmice su se na obje strane pogađali okviri gola, Martinez još u prvom dijelu, a Bašić-Šiško početkom drugog. Potpuni potop Junak je doživio u drugoj minuti nadoknade kada je Amoateng poentirao za 4:1

Semafor

Junak - Hrvatski dragovoljac 1:4 (1:0)

Sinj - Gradski stadion. Bez gledatelja.

Sudac: Marin Rožman (Rijeka)  - 7

Strijelci: 1:0 Mastelić (4.), 1:1 Crnčević (57.), 1:2 Valentić (59.), 1:3 Crnčević (60.), 1:4 Amoateng (92.)

Najbolji igrač: Mate Crnčević (Hrvatski dragovoljac)

Junak: Runje (5,5), Vuković (5,5), Bašić-Šiško (5,5), Marunica (5,5), M. Barać (5,5), Fuštin (5,5) (od 76. Jenjić -), Rončević (5), Vardić (5,5), Botica (5,5) (od 64. Mihovilović -), Mastelić (6) (od 76. Andrić -), Jandrek (5) (od 64. S. Barać -).

Hrvatski dragovoljac: Šubarić (5,5), Rubić (6,5) (od 91. Horvat), Glibo (6) (od 59. Cancar 6), Majstorović (6,5), Ernst (5,5) (od 46. Ilić 6,5), Valentić (7), Martinez (6,5) (od 68. Amoateng 6,5), Pasariček (6,5), Perić (5,5) (od 46. Stjepanović 6), Tipurić (6,5), Crnčević (7,5).

30. listopad 2020 12:40