Dobrosusjedski derbi: Sinjani do boda stigli u drugoj minuti sudačke nadoknade i to eurogolom Stipe Baraća

19. rujna 2020. - 22:02
Duje Klarić/Cropix

Susjedski derbi okončan je rezultatom 2:2, pri čemu su na kraju zadovoljniji bili Sinjani, zbog činjenice da su do boda stigli u drugoj minuti sudačke nadoknade i to eurogolom Stipe Baraća. Otvaranje susreta u potpunosti je otišlo na stranu gostiju koji su nakon dvije solidne situacije, do vodstva došli u 13. minuti kada je Bašić s lijeve strane pronašao Čorića, a ovaj iz blizine pogodio za 0:1.

Junak se tada konsolidirao, zagospodario terenom i počeo stvarati šanse. U 30. minuti Jandrek je snažno pucao s nekoliko metara, ali mačjim refleksom je odreagirao Silić i tako spasio siguran gol. Odlično je vratar gostiju reagirao i u nastavku akcije, Andrić je glavom pokušao iskosa s tri metra, ali mreža se nije tresla. Izjednačenje je Junak zasluženo dohvatio u 45. minuti nakon akcije koju je započeo Bliznac dodavanjem za Jandreka koji upošljava Bašić-Šišku dubinskom loptom kroz srce obrane, a ovaj pravovremeno ulazi i matira nemoćnog Silića.

Dugopolje je u nastavku imalo više od igre, brže je izlazilo prema naprijed, a posebno opasno bilo je u 51. minuti nakon udarca Rakića kada je s crte loptu očistio Kukoč. Na gol je mirisalo i u 63. minuti, dva puta je pokušavao Jukić, ali ovog puta je odličan bio i Junakov čuvar mreže Roko Runje. Napadi gostiju urodili su plodom u 72. minuti, Rodić je prošao Vardića s lijeve strane i potom precizno pogodio suprotni kut za 1:2. Sve do druge minute sudačke nadoknade ništa se vrijedno spomena nije dogodilo, a onda je Stipe Barać rasparao mrežu Dugopolja udarcem s preko 25 metara za 2:2, što je bio i konačan rezultat.

Semafor

Junak - Dugopolje 2:2 (1:1)

Sinj. Gradski stadion. Bez gledatelja. Sudac: Marino Majstrović (Split) 6,5

Strijelci: 0:1 Čorić (13.), 1:1 Bašić-Šiško (45.), 1:2 Rodić (72.), 2:2 S. Barać (90+2)

Najbolji igrač: Stipe Barać (Junak)

Junak: Runje (6,5), Vuković (6,5), Bašić-Šiško (7) (od 69. Maganić -), Jenjić (6) (od 56. S. Barać 7), Andrić (6), Markovina (6), Mihovilović (6,5) (od 77. Bilić -), Kukoč (6,5), Bliznac (6), Vardić (6) (od 77. Botica -), Jandrek (6,5) (od 69. M. Barać -).

Dugopolje: Silić (6,5), Kordić (-) (od 32. Rakić 6,5), Rodić (7), Čorić (7) (od 61. Markota 6), Krišto (6,5), Budalić (6) (od 61. Karabatić 6), Balić (6,5), Bašić (6,5), Jukić (6,5), Javorčić (6) (od 61. Bosančić 6), Jurica (6).

29. listopad 2020 09:21