Sport Domaći nogomet

slovaci pali na rujevici

Hrvatska otišla na odmor sa zaostatkom, pa furioznim drugim poluvremenom stigla do pobjede i osigurala nastup na EURO-u

Hrvatska je uspjela doći do pobjede nad Slovačkom i time osigurala nastup na Europskom prvenstvu sljedeće godine.

"Vatreni" su od samog početka bili bolja momčad, ali gosti su bili ti koji su prvi stigli do vodstva. Nakon što je Pekarikov udarac Livaković obranio u 32. minuti, Boženik je četiri minute kasnije pogodio mrežu hrvatskog vratara.

Na početku drugog poluvremena Slovaci su se dobro branili, ali onda je u 56. minuti Nikola Vlašić iskoristio prostor koji su mu gostujući igrači ostavili te sjajnim udarcem matirao dotad nesavladivog Dubravku.

Samo četiri minute poslije Petković je doveo Hrvatsku u vodstvo, nakon što je ubačaj iz kornera glavom proslijedio u mrežu.

Prijelomni trenutak utakmice dogodio se u 66. minuti, kada je Robert Mak dobio drugi žuti karton nakon nepotrebnog prekršaja na sredini terena. Nakon toga, Slovaci su očekivano pali, a pobjedu je potvrdio Ivan Perišić u 74. minuti.

Ovom pobjedom Dalićevi izabranici završili su kvalifikacije na prvom mjestu skupine E sa 17 bodova.

Rijeka, 16. studenog 2019.

HRVATSKA - SLOVAČKA

Sudac: Clement Turpin (Francuska)

Pomoćnici: Nicolas Danos (Francuska) i Cyril Gringore (Francuska)

Četvrti sudac: Francois Letexier (Francuska)

HRVATSKA: Livaković - Jedvaj, Ćaleta-Car, Perić, Barišić - Modrić, Brozović - Rebić, Vlašić, Perišić - Petković

Klupa: Kalinić, Sluga, Badelj, Bartolec, Brekalo, Juranović, Kovačić, Melnjak, Oršić, Pašalić, Rog, Škorić

SLOVAČKA: Dubravka - Pekarik, Vavro, Škriniar, Hancko - Kucka, Lobotka, Hamšik - Rusnak, Boženik, Mak

Klupa: Greif, Rodak, Bero, Duda, Duriš, Greguš, Greif, Haraslin, Hrošovsky, Mraz, Šatka, Špalek, Valjent

TIJEK SUSRETA

90+3` Utakmica je završila.

90` Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade.

88` Pekarik je bio u prilici, ali pomoćni sudac je označio zaleđe.

85` I jedna i druga momčad čekaju posljednji zvižduk i može se reći da je utakmica definitivno riješena.

82` Posljednja izmjena kod Hrvatske. Iz igre izlazi strijelac trećeg pogotka, Ivan Perišić, a u igru će Mislav Oršić.

81` Hrvatska sada igra opušteno, a Slovaci izgledaju kao da su se već pomirili s porazom.

78` Nova prilika za Ivana perišića, ali njegov udarac odlazi pored gola.

75` Iz igre izlazi strijelac prvog hrvatskog pogotka, Nikola Vlašić, a u igru ulazi Mateo Kovačić.

74` GOOOOOL! Ovo bi trebalo zaključiti priču o pobjedniku. Barišić je ubacio s lijeve strane, a Perišić je sjajnim udarcem pogodio suprotne rašlje.

72` Druga zamjena u redovima Slovačke. Iz igre će Robert Boženik, a u igru Michal Duriš.

71` Brekalo je bio u prilici, ali gostujući vratar ponovno dobro reagira.

70` Perišić puca iz slobodnog udarca, ali Dubravka brani njegov šutih bez problema.

69` Hrvatska sada u potpunosti dominira i dojam je da će gosti teško do bodova.

66` Mak radi prekršaj na sredini igrališta i zarađuje drugi žuti karton. Slovačka će do kraja utakmice igrati s igračem manje.

64` Slovaci su sada preuzeli kontrolu posjeda, što je bilo i za očekivati s obzirom na to da im treba pobjeda ovdje.

63` Prva promjena kod gostiju. Iz igre izlazi Albert Rusnak, a u igru ulazi Lukaš Haraslin.

60` GOOOOOL! Bruno Petković odlično puca glavom nakon kornera i dovodi "vatrene" u vodstvo.

56` GOOOOOL! Nikola Vlašić poravnava rezultat. Slovaci su mu dali mnogo prostora, a on se sjurio i sjajno pogodio donji desni kut Dubravke.

54` Prva zamjena na utakmici. Iz igre izlazi nevidljivi Ante Rebić, a ulazi Josip Brekalo.

53` Još jedna prilika za Petkovića. Njegov udarac je odbijen u vratnicu i bit će udarac iz kuta.

51` Slovaci se brane disciplinirano i ne ostavljaju prostor igračima s loptom u svojoj trećini, već odmah kreću u zatvaranje. S obzirom na dobru strukturu i sudjelovanje gotovo svih gostujućih igrača u fazi obrane, Hrvatska ne pronalazi način kako zaprijetiti gostima.

46` Počelo je drugo poluvrijeme.

Nakon prvih 45 minuta Slovačka vodi 1:0 pogotkom Boženika u 32. minuti.

Hrvatska je kontrolirala utakmicu i dominirala posjedom te imala nekoliko dobrih prilika, ali Slovaci su uspjeli napraviti upravo ono što su i htjeli. Stvorili su dvije prilike u samo nekoliko minuta, a jednu su i iskoristili.

Nakon pogotka, "vatreni" su podigli tempo igre, ali nisu uspjeli doći do pogotka ponajviše zahvaljujući fantastičnom Dubravki koji je imao nekoliko odličnih obrana.

45+2` Clement Turpin označio je kraj prvog dijela.

45+1` Opet je bilo opasno pred slovačkim golom, ali Petković ponovno ne očekuje loptu i ne uspijeva reagirati.

45` Igrat će se još jedna minuta sudačke nadoknade u prvom poluvremenu.

45` Boženik je ponovno u prilici. Odlično puca, ali Livaković je koncentriran i brani njegov pokušaj.

43` Ante Rebić je oštro startao na Rusnaka i zaradio žuti karton.

42` Novi udarac iz kuta za Hrvatsku, ali gostujuća obrana lagano rješava Modrićev ubačaj.

39` Još jedna fantastična obrana Dubravke. Petković odlično puca, ali gostujući vratar odbija loptu u korner.

36` Velika prilika za Hrvatsku. Perišić je nadskočio svog čuvara, ali Dubravka još jednom brani.

32` Pogodak za Slovačku. Boženik se odlično snašao između hrvatskih braniča i skrenuo loptu u nebranjeni dio Livakovićevog gola.

30` Velika prilika za Slovačku! Barišić je bio loše pozicioniran i Pekarik mu je pobjegao. Na sreću, Livaković se odlično postavio i obranio udarac.

27` Perišić je u prilici, ali njegov šut završava u šumi nogu ispred protivničkog gola.

26` Vlašić sada odlično puca glavom, ali Dubravka "paradom" odbija loptu preko gola.

25` Dobra akcija Hrvatske završila je Brozovićevim udarcem koji odlazi pored gola.

23` Žuti karton za Maka. Slovak je u skoku Jedvaja udario laktom u glavu, a Turpinu to nije promaklo.

21` Ćaleta-Car prijeti glavom nakon kornera, ali lopta odlazi ravno u ruke gostujućeg vratara.

20` Ovo je moglo biti opasno. Jedvajev centaršut gostujući branič je loše procijenio te je lopta pala na Petkovićevu nogu koji se tome nije nadao.

16` Sada Slovaci pokušavaju igrom doći do hrvatskog gola, ali ne uspijevaju u naumu.

13` Turpin pokazuje žuti karton Ćaleti-Caru. Hrvatski stoper je u skoku udario slovačkog igrača koljenom u leđa i francuski sudac nije imao drugog izbora.

12` Prvi udarac iz kuta za goste. Izvodi ga Rusnak, ali nema problema za hrvatsku obranu.

9` Slovaci se brane u niskom bloku i Hrvatska nema problema s dolaskom u njihovu polovicu.

6` Modrić je sada u prilici, ali njegov šut je blokiran. "Vatreni" su sjajno ušli u utakmicu.

5` Udarac iz kuta za Hrvatsku izveo je Luka Modrić, a Barišić ju je poslao u gužvu. Dubravka je spreman.

3` Hrvatska od starta pokazuje napadačku namjeru, mirisalo je na opasnost, ali Slovaci su dobro očistili situaciju.

1` Utakmica je počela.