OstaloSP taekwondo

Ana Zaninović druga na svijetu - zlato izbjeglo 'zahvaljujući' sucima

19. srpnja 2013. - 11:05
Nakon što je Lucija Zaninović osvojila brončanu medalju,njezina sestra blizanka Ana osvojila je srebro u kategoriji do 53kilograma na Svjetskom prvenstvu u taekwondou u meksičkoj Puebli.

Ana je u finalu izgubila od Koreake Kim Yu Jin nakon neobjašnjivesudačke odluke. Naime, pri Aninom vodstvu 6:5 suci su hrvatskojreprezentativki dodijelili parnu opomenu, ali nakon isteka službenogvremena koja je izjednačila rezultat na 6:6. Zaninović je već počelaslaviti zlato kada je dobila opomenu. U dodatnoj rundi nakon gotovominutu i pol nadmudrivanja Koreanka je osvojila zlatnu bod.

Zaninović je na putu do finala imala četiri borbe i sve četiri jesjajno odradila. U prvom kolu je bila slobodna, a potom je pobijedilaKineskinju Li Yao Yao 2:0. U trećem kolu Portorikanka Aniat Douendo nijeim...

16. travanj 2024 16:55