Univerzijada: Iva Radoš osvojila srebro, ozljeda Ane Zaninović

12. srpnja 2015. - 17:43
Hrvatska taekwondašica Iva Radoš osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 73 kilograma na Univerzijadi u korejskom Gwangjuu.

To je treća medalja za Hrvatsku na Univerzijadi i to treće srebro nakon što je Ivina kolegica Lucija Zaninović osvojila drugo mjesto u kategoriji do 49 kilograma, dok je judašica Andrea Bekić bila druga u kategoriji do 57 kilograma.

Za Radoš je to četvrta medalja s velikih natjecanja ove godine. U ožujku je osvojila srebro na europskom prvenstvu u olimpijskim kategorijama u Naljčiku, zatim je u svibnju osvojila broncu na svjetskom prvenstvu u Čeljabinsku, te u lipnju broncu na Europskim igrama u Bakuu.

Članica zagrebačkog Metalca je odlično otvorila turnir. U prvom kolu je pobijedila Britanku Jade Slavin 6-3, a u drugom kolu je pobijedila Petru Matija...
16. travanj 2024 19:43