Domaći nogometPremieship

Jelavić zabio za pobjedu Evertona, Arsenalu samo bod

10. studenog 2012. - 19:10
Hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić donio je tri boda svom Evertonu u 11. kolu engleske Premierlige, zabivši pobjedonosni gol u 2-1 domaćoj pobjedi protiv Sunderlanda.

Gubio je Everton na svom Goodison Parku 1-0 golom Adama Johnsona iz prve minute sudačke nadoknade prvog dijela, ali je u drugom dijelu preokrenuo dvama golovima u samo četiri minute.

U 76. je zabio Belgijanac Marouane Fellaini nakon asistencije Leona Osmana, a potom je Belgijanac bio asistent za gol hrvatskom napadaču. Jelavić je zabio desnicom iz sredine kaznenog prostora u donji desni kut, a bio mu je to peti ovosezonski ligaški gol, prvi od sedmog kola i utakmice protiv Wigana. Jelavić je na kraju zamijenjen u 86. minuti.

Utakmicu punu golova i neizvjesnosti odigrali su Arsenal i Fulham na Emirates...
02. lipanj 2024 23:26