Treći je put među laureatima, bila je nada, dio ekipe, a sada ima i pojedinačni naslov: Dok me zdravlje služi, ne odustajem od juda

22. ožujka 2021. - 21:10

Barbara Matić (26) treći se put našla među laureatima Sportskog imena Dalmacije. Prvi put kao najveća nada, drugi put kao dio najbolje ekipe (Judo klub Pujanke), a treći put, sada, kao najbolja sportašica Dalmacije u protekloj godini po izboru našeg lista.

- Baš mi je drago zbog ove nagrade s obzirom na jaku konkurenciju s Karlom Prodan i Mateom Jelić... Lijepo je kad netko prepozna tvoj trud - skromno će splitska judašica koja je usprkos pandemiji imala odličnu 2020. godinu.

Tek što su se natjecanja nastavila, u listopadu je osvojila zlato na Grand Slamu u Budimpešti u kategoriji do 70 kilograma pobijedivši pritom aktualnu svjetsku prvakinju, svjetsku doprvakinju i prvakinju Europe. Bilo je to natjecanje koje je imalo težinu Svjetskog prvenstva.