Sonik Puntamika poražena, Palčić je postigao 23 koša, ali igra nije išla u željenom smjeru...

VRIJEDNOSNICE OSIJEK – SONIK PUNTAMIKA 73:67 (22:15, 13:23, 18:11, 20:18)

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja 200. Suci: Tomislav Vovk, Bojan Kruljac, Goran Rogić.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Tomljenović 2 , Kuany 21 , Bošnjak 11 , Topalović 13 , Džajić 10 , Flanjak , Dugandžić , Grušanović 4, Tokić , Porobić 5, Perković 7 , Grujić .

SONIK PUNTAMIKA: Marić 10 , Palčić23 , Šarlija 8, Pavin 9, Prskalo 13, Zelanto , Ninčević , Lončar 3 , Bašić , Ćutuk 2 .

Iako su znali da će susret u Osijeku biti izuzetno težak, te da dosta toga dobra pobjeda donosi, a i poraz odnosi-ispadanje, ništa nisu kalkulirali igrači Sonik Puntamike. Bila im je od presudne važnosti pobjeda, kojom ostaju u igri kao pretposljednji i igraju kvalifikacije.

Krenuli su dobro već na startu, vodili 6:0, da bi prva dionica pripala domaćoj momčadi u kojoj je sve nosio, i igru i rezultat Kuany. Sredinom druge dionice Vrijednosnice su imale višak od 10 razlike 29:19, a tada se bude igrači Punte, kapetan Palčić pokreće svoje, izvrsno im „trima“ u polju pa Prskalo koji „stavlja“ pet poena, pridružuje mu se mladi Pavin sa dvije vezane trice i dvicom, te Šarlija, a sa isticanjem vremena Prskalo zabija tricu i odlazi u vodstvo na poluvremenu 35:38.

I pored glasnog navijanja svojih navijača ne uspijevaju veću razliku ostvariti Vrijednosnice , igra se koš za koš, da bi na kraju treće četvrtine imali vodstvo od četiri koša 53:49, u igri domaćina ističu se Kuany, Džajić i Tomljenović. Zadnja četvrtina „para gaće“, vraćaju Šarlija i Prskalo tricom u egal, no Perković, Tomljanović i Kuany u šestoj minuti imaju na „kontu“ 61:54.

Na samo 2,23 minute lomi se rezultat, a tada Matej Perković i Vito Porobić, koga će pamtiti u Punti, pogađaju četiri koša, dok je na drugoj strani Marić promašio tricu, a Džajić i Topalović slobodnim bacanjima donosi pobjedu VROS-u, na žalost Punte. Da je pored Palčića bilo još raspoloženih igrača za postizanje koševa Punte bilo bi sigurno drukčije. Najbolji kod domaćina bio je Kuany sa 21, a kod „Punte“ Palčić sa 23 postignuta koša.

27. travanj 2024 18:26