SuperSport Kup Krešimir Ćosić: Dubrava i Cedevita Junior u polufinalu

Piše sport sd
13. veljače 2024. - 21:49

Dubrava je prvi polufinalist SuperSport Kupa Krešimir Ćosić. U četvrtfinalu ovog natjecanja u splitskoj dvorani Gripe Dubravaši si bili bolji od prvoligaša Vrijednosnice Osijek 87:70.

Zagrepčani su krenuli silovito i poveli 12-0, no do kraja četvrtine Osječani uspijevaju prepoloviti prednost (20:14).

U drugoj četvrtini igralo se u izmjeničnim naletima jednih pa drugih. Dubrava je pobjegla na +9 (23-14), Vrijednosnice potpuno okrenule rezultat za prvo vodstvo 35-36. Završnica prvog poluvremena pripala je Dubravašima koji s pet povezanih poena osiguravaju mirniji ulazak u nastavak susreta (42-38).

U nastavku utakmice Dubrava u 25. minuti stiže do dvoznamenkaste prednosti 53-43 i počinje trasirati put prema polufinalu. Igra Vrijednosnica se u tim trenucima raspala, u 28. minuti već je bilo 63-43, a pitanje pobjednika riješeno. Do kraja susreta Osječani nisu uspjeli ozbiljnije priprijetiti tek neznatno ublažiti poraz (87:70).

U pobjedničkim redovima istaknuli su se Karlo Vragović (18 poena, 7 asistencija), Dario Kuzmanović (14 poena), Andrej Matić (13 poena, 6 skokova) te double-double dvojac Jean-Francois Rajaofera (13 poena, 10 skokova) i Kenan Karahodžić (12 poena, 10 skokova).

Kod Osječana su prednjačili Robert Kujundžić s 18 poena i 8 skokova i Ashton Makai Jamar s 14 poena i 5 asistencija.

Košarkaši Cedevite Junior plasirali su se u polufinale ovogodišnjeg izdnja Kupa "Krešimir Ćosić", oni su u četvrtfinalnu završnog turnira koji se igra u Splitu svladali Dinamo-Zagreb sa 102-95 (35-18, 21-21, 26-25, 20-31).

Kevaughn Allen sa 24 i Renato Serdarušić sa 22 koša bili su najefikasniji kodCedevite Junior kod koje je Austin Luke upisao "double-double" sa 18 ubačaja i 11 asistencija, dok su Ivan Novačić sa 26 poena i Ivan Vučić sa 21 pogokom i 10 skokova predvodili Dinamo-Zagreb.

Cedevita Junior je sjajno otvorila utakmicu, praktički nije mogla promašiti te je već u prvoj četvrtini imala i 19 poena prednosti. Tu je prednost mirno držala i tijekom druge i treće četvrtine, 13 minuta prije kraja imala i najvežih 23 razlike (73-50), ali početkom posljednjeg dijela "probudio" se Dinamo-Zagreb. Serijom ubačaja igrači u plavim dresovima vrlo su brzo spustili zaostatak na jednoznamenkasti broj, da bi pogođenim slobodnim bacanjima Garafolića 1:36 minuta prije isteka vremena stigli na samo 94-91. Ipak, u sljedećem napadu Karačić je polaganjem povećao na 96-91, a onda je i Allen s dva pogoena slobodna bacanja odveo Cedevitu Junior na nedostižnih 98-91.

26. travanj 2024 00:47