StoryEditorOCM
Svijetskupocjeni dar

Trump spreman prihvatiti zrakoplov vrijedan 400 milijuna dolara kao poklon od Katara

Piše Hina
12. svibnja 2025. - 06:28

Vlada predsjednika SAD-a Donalda Trumpa namjerava prihvatiti zrakoplov Boeing 747-8 kao dar katarske kraljevske obitelji, koji bi služio kao predsjednički zrakoplov Air Force One, kazao je Reutersu izvor upućen u to pitanje.

Taj luksuzni zrakoplov bio bi jedan od najvrijednijih darova koje je američka vlada ikada primila. Novi komercijalni 747-8 košta otprilike 400 milijuna dolara.

Čini se da je Trump spreman prihvatiti katarski poklon. U nedjelju je na društvenim mrežama poručio: „Dakle, činjenica da Ministarstvo obrane dobiva na dar, besplatno, zrakoplov 747 koji će privremeno zamijeniti 40 godina star Air Force One, u vrlo javnoj i transparentnoj transakciji, toliko smeta pokvarenim demokratima da inzistiraju da platimo, najviše dolara, za avion".

Demokrati i mnogi stručnj...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. lipanj 2026 16:54