StoryEditorOCM
HrvatskaKao zlato

Od siječnja namirnici bez koje mnogi Hrvati ne mogu cijene lete u nebo: Smanjuju se pakiranja, a cijena raste...

Piše Dora Koretić/JL
28. prosinca 2024. - 16:45

Iako je bilo nešto naznaka kako želja prema ispijanju ovog napitka popušta, mjesec prosinac dokazao je suprotno kad su potražnja, a onda i cijene na svjetskim burzama naglo probile 50-godišnje rekorde, piše Jutarnji.

Razlog? Uvijek isto - ekstremni i nepovoljni vremenski uvjeti te visoka potražnja koji su doveli do toga da se o njoj razmišlja kao nekad o zlatu, a najpoznatiji međunarodni brendovi i korporacije već najavljuju kako će u 2025. godini smanjivati pakiranja i povećavati cijene ovog dragocjenog zrna.

Zasad su to učinili Neste, J.M. Smucker i Dunkin‘ Donuts koji kupce već pomalo pripremaju na nova poskupljenja, i to nakon što je kava već u 2024. godini bila jedna od roba na kojoj su potrošači najbolje iskusili snagu inflacije.

image
...
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. lipanj 2026 09:17