Tenisfinale u londonu

Prva titula na travi: Alcaraz osvojio Queens, od ponedjeljka je ponovno prvi igrač svijeta

25. lipnja 2023. - 17:08

Španjolski tenisač Carlos Alcaraz pobjednik je ATP turnira u londonskom Queensu nakon što je u finalu porazio Australca Alexa de Minaura sa 6-4, 6-4. Po jedan break u svakom setu bili su dovoljni da prvi nositelj ostvari pobjedu nakon sat i 36 minuta igre.

Nakon prvog meča kada je morao igrati tri seta protiv Francuza Arthura Rinderknecha, sve ostale mečeve u Queensu Alcaraz je dobio vrlo lako i uvjerljivo, bez izgubljenog seta.

Za Alcaraza je to bila jedanaesta ATP titula u karijeri, pri čemu prva na travnatoj podlozi. Dosad je osvojio sedam na zemljanoj podlozi, a tri na tvrdoj.

Nakon ovog trijumfa 20-godišnji Španjolac će od ponedjeljka ponovo biti prvi tenisač svijeta.

De Minaur, prvi Australac koji je došao do londonskog finala nakon Lleytona H...

26. lipanj 2024 11:52