Tenisgrand slam

Španjolac Alcaraz u maratonskom dvoboju osvojio Roland Garros, svoj prvi naslov na pariškoj ‘crvenoj zemlji‘

Piše hina
9. lipnja 2024. - 21:32

Španjolski tenisač Carlos Alcaraz pobjednik je drugog Grand Slama sezone, Roland Garrosa nakon što je u sjajnom finalu nakon četiri sata i 20 minuta pobijedio Nijemca Alexandera Zvereva sa 6-3, 2-6, 5-7, 6-1, 6-2 osvojivši svoj treći Grand Slam u karijeri.

Za 21-godišnjeg Španjolca to je prvi naslov na pariškoj "crvenoj zemlji" nakon što je prošle godine izgubio u finalu od Novaka Đokovića.

Slavio je i u Wimbledonu (2023) i na US Openu (2022), dok je na Australian Openu najdalje dogurao do četvrtfinala ove godine. U karijeri sada ima 14 naslova.

S druge strane Zverev je upisao i drugi poraz u finalima Grand Slama, 2020. je poražen i na US Openu.

Počelo je s dva breaka, obojica tenisača su izgubila svoje početne servise. Alcaraz je kod 3-2 još jedmom oduzeo servis svom suparniku, a zatim kod 5-3 još jednom za 6-3 i vodstvo u setovima.

Zverev je uzvratio u drugom setu, pri rezultatu 2-2 je napravio prvi break, a zatim kod 4-2 još jedan osvojivši set sa 6-2. Alcaraz je u trećem setu poveo 4-2, no Zverev je vratio izgubljeni gem, a potom pri vodstvu 6-5 s novim breakom priveo set kraju.

U četvrtom setu vidjeli smo čak četiri breaka pri čemu je Alcaraz tri puta oduzeo servis njemačkom tenisaču. Alcaraz je poveo 4-0, Zverev je smanjio na 4-1, da bi Španjolac s dva gema u nizu odveo meč u peti set.

U odlučujućem setu, Alcaraz je još dva puta oduzeo servis svom suparniku, kod 1-1 i kod 4-2.

09. lipanj 2024 22:14