Strani nogometbundesliga

Fantastičan debi Josipa Juranovića: u gostujućem slavlju Union Berlina asistirao je za pobjedonosni zgoditak

25. siječnja 2023. - 23:08

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović upisao je asistenciju u svom debiju za Union Berlin koji je na gostovanju pobijedio Werder sa 2-1 u susretu 17. kola njemačkog prvenstva.

Werder je poveo u 14. minuti golom Amosa Piepera, no samo četiri minute kasnije izjednačio je Janik Haberer.

Union Berlin je okrenuo rezultat u prvoj minuti nastavka. Josip Juranović je ubacio iz kornera, a Kevin Behrens glavom zabio za vodstvo gostiju.

Juranović je prije tri dana potpisao za berlinski klub i nije se očekivao njegov nastup. Međutim, trener Urs Fischer uvrstio ga je u momčad od prve minute, ali ne na poziciju desnog beka što je igrao u reprezentaciji, već na poziciji "wing beka", u 3-5-2 formaciji. Juranović je na toj poziciji igrao i u Legiji prije nego što je preselio u Celtic.