Senzacija u Otoku: OSK izbacio Splita

27. svibnja 2015. - 22:13
Kakvu nevjerojatnu i borbenu utakmicu je odigrao četvrtoligaš OSK protiv prvoligaša Splita, nadoknadio 1:3 i na kraju slavio nakon ruleta jedanaesteraca, što je značilo samo jedno - veliko i neopisivo slavlje domaćih navijača i plasman u finale Županijskog kupa u kojem ih čeka Mosor.

Dobrih 25 minuta OSK je držao Splita daleko od svog gola, bacao se na svaku loptu kao da je zadnja, unatoč činjenici da su baš gosti napadali niz buru. Ipak, u 26. minuti domaći vratar je kapitulirao. Dugo se lopta motala oko kaznenog prostora domaćih, došla do Rugaševića koji ubacuje s lijeve strane, da bi nakon nekoliko odbijanaca Kvesić s 12 metara uspio pogoditi za 0:1.

Mogao je Split do poluvremena potpuno riješiti pitanje pobjednika, ali sjajno je reagirao Samardžić na zicere Majstrovića iz 30. te Roce iz 45. minute, dok je Bagarić u 31. pogodio vratnicu. U međuvremenu je i OSK zaprijetio, Bašić je uposlio Vučemilović-Alegića, ali u posljednji trenutak je blokirala obrana "crvenih".

U nastavku golijada i velika drama s happy endom za domaće. U 52. minuti Bašić je izveokorner, najspretniji na sedam-osam metara od gola bio je Vučemilović-Alegić koji para mrežu za 1:1 i baca publiku u trans. Deset minuta izdržao je OSK, gosti su ubacili s lijeve strane pred gol domaćih gdje je Bagarić lakoćom pogodio za novu prednost Splita. Već u 70. minuti novi gol Bagarića, ovaj put pucao je s deset metara u desni kut vratara Samardžića za 1:3.

Malo tko je tada vjerovao da se OSK može vratiti, no upravo to se dogodilo. Već u 72. minuti Stipe Banić-Škojo udarcem sa sedam metara smanjuje na 1:2, da bi pravi urnebes na tribinama nastao nakon kontre domaće momčadi koju je golom zaključio Nikola Bašić, šest minuta prije kraja, pa je odluka o pobjedniku pala s bijele točke.

Sudac: Mario Repušić (Runović) 7

Strijelci: 0:1 Kvesić (26), 1:1 Vučemilović-Alegić (52), 1:2 Bagarić (63), 1:3 Bagarić (70), 2:3 S. Banić -Škojo (72), 3:3 N. Bašić (84)

Najbolji igrač: Marijan Samardžić (OSK)

OSK: Samardžić (9), A. Banić-Škojo (8) (od 79. Plavša -), I. Norac-Kevo (8), Dino Ljubas (8), Mandac (8), Poljak (8), N. Bašić (8), S. Banić-Škojo (8), Nino Vučemilović-Alegić (8), P. Bašić (8) (od 88. Vardić -), Zvonimir Grgat (8) (od 90. Tadić -).

SPLIT: Duka (5,5), Ibriks (5,5), Majstorović (5,5), Galović (5,5), Rugašević (5,5) (od 46. Glavina 5,5), Kvesić (6), Blagojević (5,5), I. Jukić (5,5), Bagarić (6,5), Samac (5,5) (od 61. Mrkonjić 5,5), Roce (5,5).