Mosor u Otoku osvojio naslov pobjednika Županijskog kupa

3. lipnja 2015. - 22:20
Više nego zasluženo Mosor je osvojio naslov pobjednika Županijskog kupa, prvenstveno zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu u kojem je domaće ostavio bez ikakvih šansi.

Više od igre u prvom dijelu ipak je imao domaćin. Već u sedmoj minuti Grgat je ubacio, a Vučemilović-Alegić glavom prenio do S. Banića-Škoje koji gađa pored gola. Samo dvije minute poslije s desne strane je "trener" Bašić uposlio Grgata kojem vratar lako neutralizira udarac iz blizine. Najbolju priliku domaća momčad je imala u 15. minuti, nakon kontre tri na dva, ali Vučemilović se brzopleto odlučio za udarac s vrha kaznenog prostora i pogriješio. I u narednim minutama OSK je napadao, pokušavali su S. Banić-Škojo, P. Bašić i Grgat, ali svi udarci su prohujali iznad gola.

Probudio se tada i Mosor. U 29. minuti korner je izveo Boban, lopta se prošetala po crti, dok su je igrači obje momčadi samo pogledom ispratili. Veliku sreću imao je OSK u toj situaciji, baš kao i u 44. kada je sam samcat Kordić jurio prema vrataru Samardžiću, ali kada je trebao samo plasirati loptu u gol, neobjašnjivo se odlučio na (loše) dodavanje za Vukčevića pa je prilika otišla u nepovrat.

Nastavak je protekao u potpunoj dominaciji Mosora koji je kreirao silan broj stopostotnih šansi, od čega je dvije i realizirao. Tako su u 47. minuti gosti odigrali dupli pas na desnoj strani, nakon čega je uslijedio ubačaj na drugu vratnicu gdje je Vukčević s dva metra od grede zabio za 0:1. Mogao je Mosor u narednom vremenu potpuno unakaziti domaćine, redao je prilike kao na tekućoj vrpci,  a gotovo je nevjerojatno što su sve promašivali po dva puta Kordić i Renato.

Prije nego je Renato poslije kontre ipak uspio zatresti mrežu u sudačkoj nadoknadi, OSK je sve karte bacio u napad, ali udarci Nike Bašića i Mandaca nisu bili dovoljno precizni, što je značilo da snovi o novom trofeju ipak ostaju samo lijepim željama. Do neke nove prilike.