Ostaločestitke svima!

Pobjednik premijernog izdanja maratona je Ndiwa Kipkurui Sakong iz Kenije, a u ženskoj konkurenciji Splićanka Nikolina Šustić Stanković!

Piše PSD
23. veljače 2020. - 11:16
Pobjednica u polumaratonu Vivian KemboiTom Dubravec, Nikola Vilić/ HANZA MEDIA

Kenijac Hillary Kiptun Mai Kimaiyo pobjednik je ovogodišnjeg splitskog polumaratona. Dionicu u dužini od 21 kilometra Kenijac je istrčao za 1:04:08. Drugo mjesto osvojio je Milan Mitrović iz Srbije, a treće Slovenac Mitja Krevs. Najbolji Hrvat je Ante Živković koji je utrku završio kao sedmi.

U ženskoj konkurenciji pobjeda također ide u Keniju. Slavljenica je Vivian Kemboi koja je rutu istrčala za 1:16:47. Iza nje smjestile su se dvije Mađarice Tunde Szabo i Csilla Pap.

Ndiwa Kipkurui Sakong, kenijski predstavnik, pobjednik je premijernog izdanja maratona s vremenom 2:18:08. Na drugom mjestu završio je njegov sunarodnjak Evans Kipngetich Tanui, dok je treće mjesto osvojio naš predstavnik Goran Grdenić.

U ženskoj konkurenciji trijumfirala je domaća trkačica Nikolina Šustić Stanković koja je slavila rezultatom 2:49:53. I drugo mjesto osvojila je domaća predstavnica i to Marija Vrajić, dok je kao treća ciljem prošla Lisa Ring iz Švedske.