Na potpuno je neočekivanu ideju došao ukrajinski boksač Vladimir Kličko (36). Karijeru želi okončati osvajanjem zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru. Aktualni svjetski teškaški prvak prema verzijama WBA, IBF, WBO i IBO branit će svoj naslov 10. studenoga protiv Poljaka Mariusza Wacha, ali već gleda i u znatno dalju budućnost.
- Ta mi je ideja prvi put pala na pamet tijekom posjeta Olimpijskim igrama u Londonu. Za četiri godine u Rio de Janeiru će se prvi put moći natjecati i profesionalci. Želim biti tamo i ponovno osvojiti olimpijsko zlato - otkrio je Kličko za Bild.
Ukrajinac je prvi put olimpijski pobjednik postao u Atlanti 1996. nakon čega je otišao u profesionalce. Medalju je nedavno prodao u humanitarne svrhe, prikupivši na taj način milijun dolara....

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....