HajdukNIKO TAKA

Je li moguće!? Poljud im krcat svaku utakmicu, a Bijeli napravili ovo... što ne pamte ni najstariji navijači Hajduka

Hajduk – Osijek 0:0

Vjerojatno se pitate čemu sve ove nule i zašto ih nabrajamo. Pa, ovako počinju sve utakmice, s 0:0, šta sad...

Ali, ovako su ove sezone započela i sva druga poluvremena utakmica na Poljudu!? S 0:0. Zvuči nevjerojatno, ono, da moraš dva puta provjeriti, ali istina je: u prvim poluvremenima ove sezone Hajduk na svome stadionu, pred redovno tridesetak tisuća navijača, nikome nije uspio zabiti ni gola!? Ovo na početku teksta su rezultati prvih poluvremena svih sedam splitskih utakmica.

Sedam utakmica, sedam prvih poluvremena, sedam puta 0:0, punih 315 minuta i još poneka nadoknade, pet i pol sati igre na punom Poljudu, nikome ni gola. Nula. Ništa. Kažu, najskuplja momčad Bijelih "ikada". Do koga je? Leke ili igrača? Ili svih skupa? Doduše, nisu Bijeli ni primili gola, ali ova napadačka nula bode oči. I navijačku dušu. Nemoj me, neću ni ja tebe. Niko-taka Bijelih.

Jakobušić i Leko

Vojko Basic/

U tih sedam splitskih utakmica Hajduk je zabio 6 golova, sve u drugim poluvremenima, pola od toga Slavenu. Četiri utakmice je dobio, jednu odigrao neriješeno, dvije izgubio:

Rijeka 1:0 (Pukštas 50.)

PAOK 0:0

Slaven Belupo 3:0 (Livaja 55., 63., Dajaku 89.)

Istra 0:1

Lokomotiva 1:0 (Livaja 76.)

Dinamo 1:0 (Sahiti 59.)

Osijek 0:2

Ako ste željni ponekog gola u Poljudu ne treba vam dolaziti prije drugog poluvremena. Tako ispada.