Hajdukprijateljska utakmica

Remi pokvario ukupan dojam: Hajduk remizirao s Veležom na Poljudu u drugom pripremnom susretu

Piše R.R.
22. siječnja 2022. - 15:10

Nogometaši Hajduka odigrali su drugu prijateljsku utakmicu u okviru priprema za nastavak sezone i remizirali protiv mostaskog Veleža. .

Bila je to zanimljiva utakmica, različitog ritma igre, u prvih sat vremena dok nisu počele učestale zamjene Bijeli su pokazali da imaju ideju, ali i probleme s realizacijom jer su nekoliko izglednih šansi promašili. Ipak pogotkom livaje su okrunili svoju premoć.U završnici susreta zaigralo se malo "na divljaka" raspale su se linije i učestale pogreške, a nakon jedne takve su gosti zasluženo poravnali.

Do kraja priprema Hajduk će odigrati još jednu utakmicu, protiv Varaždina, a sljedeće subote se nastavlja domaće prvenstvo.

Tijek susreta

90' + 2 Kraj susreta

89' Velika pogreška Brkljače u vraćanju lopte, pogriješio je i gosti su se otvorili u izvrsnu kontru, Džanković je odlično zaljuljao obranu Bijelih, Džanković je pronašao Pršeša kojeg Katić nije blokirao, a Silić nije ogao obraniti

81' Razvodnila se igra, nema discipline i to se vidi, opet je Brandao pobjegao s lijeve strane, pucao, ali pored gola

77' Dosta se griješi u dodavanjima, no na sve to su utjecale i silne izmjene

74' Livaja je izvrtio obranu gostiju, našao Ljubičića koji je sam izašao ispred Jovičića, ali je umjesto pucanja na gol želio dodati do Melnjaka, i na kraju je sve propalo, još jedna velika prilika

72' Odlična obrana Silića, Vehabović je prošao kroz sredinu, došao do dvadesetak metara i raspalio, ali je mladi Hajdukov vratar bio na pravom mjestu

71' Mogao je Ljubičić i pucati, pokušao je dodati do Livaje, ali je lopta zapela u obrani gostiju

68' Zaprijetio je Brandao, lukav pokušaj s ruba kaznenog prostora, ali za malo preko gola

66' Pobjegao je Zajmović, asli mu je nestalo daha za završnicu, blokirao je Dimitrov

64' Gosti su se potpuno opustili, izmijenili su dosta igrača, igraju nogomet, nisu u nekoj podređenoj ulozi

59' Konačno zgoditak Hajduka, dobar pritisak Bijelih i oduzeta lopta, Livaja i Grgić su odigrali dobar dupli pas i na kraju je kapetan Hajduka ostao sam ispred Bogdanovića koje je rutinirano svladao

59' Imali su Bijeli kontru "4 na 3", dobru priliku da dođu do gola, ali je Krivinović ubacio lopte za obranu Veleža

52' Biuk je odlično iskoristio situaciju da je ostao sam na širokim prostoru, slomio je Isića i Zeljkovića, ali je njegov udrac Bogdanović uspio obraniti

49' Zaigrali su se gosti, bili su u dobrom pritisku, ali su toliko petljali da su ostali bez šuta prema golu

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45' Kraj prvog poluvremena

43' Previše pogrešaka u iznošenju lopte, na kraju je pokušao Dejanović ulaskom u kazneni prostor s desne strane, ali je lopta otišla daleko od gola

41' Uzvratio je brzo Zajmović, gađao je daljnji kut, ali neprecizno

40' Iznenada se ukazala prilika Mlakaru koji je pucao mlado i Bogdanović je lako uhvatio

38' Odmah su Bijeli duzeli loptu, pokušao je Livaja, uhvatio na "krivoj nozi" Bogdanovića, ali je lopta prošla pored gola

38' Katić je bio "ispod lopte", nije dobro pucao glavom

37' Izvrsna šansa za Bijele, dobro je povukao Krovinović, Livaja izbjegao zaleđe i poslao loptu prema MLakaru koji je izašao ispred Bogdanovića koji je uspio obraniti pokušaj slovenskog napadača

33' Zaprijetili su gosti, ubacivali s oba boka, na kraju je Anđušić šuritao, ali visoko preko gola

25' Umirila se igra, Krovinović je dobro dodao do Livaje, njegov je pokušaj blokiran

18' Kontra gostiju, povukao je Radovac preko cijelog terena, dodao Peci lijevo, pokušao je napadač Veleža gađati suprotni kut, Subašić je bio na mjestu

14' Evo i gostiju, Peco se dobro ušuljao između stopera Bijelh, ali je Elez stigao blokirati udarac i izbiti u korner

10' Livaja se dobro zagradio u kaznenom prosotru, ali je povratna lopta prema Krovinoviću bila prekratka

8' Još jedna velika šansa Bijelih, Biuk je prošao kroz sredinu terena, odlično odigrao za Krivinovića koji mu je vratio na vrh kaznenog prostora, ali je opet lopta prohujala pored gola

7' Grgić je osvojio loptu na centru, gurnio za Livaju koji je odlično vidio slobodnog Biuka na lijevoj strani, ali je šut mladog napadača Bijelih završio pored gola

4' Još jedna dobra kontra, Mlakar je dao na bok do Krovinovića, ali je izostao udarac prema golu

2' Biuk je dobro sačuvao loptu, doturio do Krovinovića čiji je udarac završio pored gola