Domaći nogometposljednje kolo

Šibenik slavio u trileru prepunom kontroverzi. Penal, 5 crvenih, maestralni gol, opća tuča, u loži uredovala policija

Piše d.pe.
2. lipnja 2024. - 19:24

Nogometaši Šibenika pobijedili su na gostovanju u osječkom Gradskom vrtu Zrinski Osječko sa 2-0 (1-0), osvojili naslov prvaka Prve nogometne lige i nakon jednogodišnjeg izbivanja osigurali povratak u Hrvatsku nogometnu ligu, među deset najboljih hrvatskih klubova.

Šibenik je poveo u 35. minuti pogotkom Josipa Majića iz kaznenog udarca, a konačnih 2-0 je u 77. minuti postavio Ivan Božić.

Šibenik je natjecanja u Prvoj NL završio nizom od 14 pobjeda i na kraju sakupio 82 boda, jedan više od Zrinskog kojem je ovo bio prvi poraz nakon deset uzastopnih pobjeda.

IZ MINUTE U MINUTU

Susret između Zrinskog i Šibenika pratite od 17,30 sati na portalu Slobodne Dalmacije...

ZRINSKI OSJEČKO 1664 - ŠIBENIK 0:2 (Majić 35. p., Božić 77.)

ZRINSKI: Mar. Stanić - Unušić (od 68. Ćubel), Dalić, Eškinja, P. Stanić ? (od 58. Jelavić) - Mat. Stanić ?, Stranput (od 80. Vinogradac) - Korov ??, Horvat (od 58. Svržnjak), Pekarić ? - Dogan

ŠIBENIK: Đaković ? - Perić (od 60. Pavičić), Punčec, Gačić - Kolega ? (od 46. Brajković), Pozo ?, Marijanović, Cvijanović ? (od 46. Dujmović) - Torres (od 69. Božić⚽), Majić ⚽ - Toševski (od 78. Osmanković)

OSIJEK - Gradski vrt. Sudac: Fran Jović (Zagreb).

Kraj utakmice, Šibenik je u prvoj ligi!

90‘10 tako je to kad se bespotrebno produžuje 11 minuta

90‘10 srećom sve se smirilo nakon par minuta i još dva tri crvena kartona, jednog za Šibenčane a dva za domaćina

90‘ 10 izbila je tuča na travnjaku nakon jednog grubog prekršaja, svi igrači su na centru i lete šake

90‘5 ori se šibenska pisma na stadionu u Osijeku

90‘ igrat će se 11 minuta nadoknade

90‘ srušio je Stanić Božića koji se sjurio sam prema golu domaćih i zaradio izravni crveni karton, zasluženo

88‘ korner je za domaće, čisti obrana Šibenčana, bomba Peharića sa 19 metara je ostala u bloku, opasno je bilo

85‘ još malo za veliko slavlje u Šibeniku

80‘ pokušavaju domaći, ali teško će to ići

78‘ Ušao je Osmanković umjesto Toševskog

78‘ primio je dugu loptu Božić na dvadesetak metara, zavaljao braniča domaćih i skinuo paučinu i odveo Šibenik u prvu ligu

77‘ GOOOOOOOOOOOOOOOL Božić

75‘ opet leži jedan igrač Šibenika, i njega su uhvatili grčevi

74‘ pritišću domaći, ali obrana Šibenika je sigurna

73‘ uhvatili su grčevi Toševskog, sudac Jović ga diže da ode izvan terena

70‘ velika gužva u 16 ercu gostiju, opasno je bilo, uspjeli su Šibenčani izbiti loptu ispred domaćih napadača

Miroslav Slafhauzer/Cropix

69‘ Ozlijedio se i Unušić, prisiljen je napustiti travnjak. Mijenja ga Luka Ćubel. U momčadi Šibenika također izmjena, napadač Božić umjesto Torresa.

68‘ pao je sad vratar Šibenika nakon sudara sa Pekarićem

63‘ drugi dio je manje kvalitetan nego prvi

62‘ hvataju grčevi domaće igrače

61‘ Ozlijedio se Stefan Perić kod Šibenika, ušao je Kristijan Pavičić

60‘ pokušavaju domaći, ali obrana Šibenika je sigurna

58‘ Dvostruka zamjena kod Šibenika. U igru će Jelavić i Svržnjak umjesto Patrika Stanića i Horvata

53‘ odličan prodor Torresa, ali Toševski je loše dodao, opasno je bilo

49‘ opasna kontra domaćina, Dogan je srušen, Jović je nijem, publika je podivljala, čuju se ružni povici s tribina

48‘ pritišću Šibenčani, znaju da moraju zabiti još jedan da se osiguraju

47‘  Torres je lijepo gađao suprotan kut, prošao je njegov plasiran udarac tik uz vratnicu

46‘ počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog dijela, dinamična i uzbudljiva utakmica

45‘ igrat će se još 4 minute

43‘ nervozna je sad utakmica, domaći su dobili još dva žuta

41‘ VAR je provjeravao odluku i mogući penal, i igra je nastavljena, domaćin ima igrača manje

40‘ isključio je sad Jović Korova zbog drugog žutog kartona zbog prigovora jer je po njemu simulirao penal..po nama mogao je svirati penal, obzirom na već dosuđeni penal par minuta prije, ali svakako Korov je naglasio svoj pad pa je i donesena odluka ispravna...slobodno sudačko uvjerenje...

37‘  zaiskrilo je i u svečanoj loži. Pale su teške riječi među nekim dužnosnicima, ali su navodno poletjele i čaše i neki drugi predmeti. Morala je intervenirati policija

36‘ oko tisuću Funcuta je u deliriju

35‘ GOOOOL Majić je zabio penal

33‘ penal za Šibenik...nakon ubačaja Poze, Cvijanović je pao okružen dvojicom igrača domaćina i sudac Jović je svirao penal

29‘ uzvraćaju Šibenčani, ubačaj Perića u peterac Eškinja spašava ispred Toševskog u zadnji tren

28‘ munjevita kontra Zrinskoga, blokiran je Korov u zadnji tren, opasno je bilo

23‘ treneri su nervozni, Jović je podijelio kartone obojici...i Careviću i Budiši

23‘ odlična utakmica

21‘ uzvratili su gosti, prvo je blokiran Torres na desetak metara, na odbijancu je Toševski, udarac sa desetak metara brani Stanić

20‘  Velika prilika za domaće, Pekarićev centaršut odbijaju Šibenčani, ali samo do Stranputa čiji udarac s 14-15 metara brani Đaković

13‘ pokušavaju Šibenčani, ali obrana Zrinskog je sigurna dosad

7‘ spašava obrana Šibenika u zadnji tren ispred Jelavića

5‘ živo otvaranje utakmice s obe strane

4‘ u kontri Dogan tuče sa osam metara, ali preslabo

3‘ Velika prilika za goste, Toševski je promašio idealan ubačaj u petercu, opasno je bilo